Etiketa: trump

Trump anulon financimet për Organizatën Botërore të Shëndetësisë, ‘fshehu shpërthimin’ e koronavirusit.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara e ka akuzuar Organizatën Botërore të Shëndetësisë për ‘fshehjen’ e shpërthimit të koronavirusit. Shtetet e Bashkuara do të ndalojë financimin për Organizatën ...
Koronavirus: Trump kërkon autoritetin ‘total’ për të hequr mbylljen e vendit.
(Wall Street është kthyer në shkretëtirë gjatë mbylljes)/ Presidenti Donald Trump ka kërkuar fuqi ‘totale’ për të hequr mbylljen e mbarë vendit, që kundërshtohet nga guvernatorët dhe ekspertët ...
Donald Trump e quan të Dielën e Pashkëve “të ndara”: “Po shpëtojmë nga murtaja”
CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump publikoi të Dielën një video përshëndetëse të së Dielës së Pashkëve nga Shtëpia e Bardhë, gjatë krizës së koronavirusit. "Kjo Pashkë do të jetë shumë...
Një vdekje në minutë në SHBA dhe Trump kundër të gjithëve
Koment/ Vendi arrin 22,000 të vdekur ndërsa Trump bën thirrje për dorëheqjen e Anthony Faucit, një imunolog konsulent qeveritar i cili kritikon faktin që Shtetet e Bashkuara nuk i mbyllën kufij...
Koronavirusi, raporti i shërbimeve sekrete Amerikane për Donald Trump: Italia në krizë. Rreziku kinez
  Shërbimet amerikane të vendosura në Itali i kanë dërguar një raport Donald Trumpit duke sqaruar se situata në Itali është "shumë delikate dhe në ekuilibër të paqëndrueshëm" për sa i përket politi...
Salvini refuzon të votojë për dekretin e shpëtimit të Koronavirusit, duke e etiketuar atë si një tallje
CHRIS TOMLINSON Senatori populist italian Matteo Salvini iu bashkua ish-kryeministrit Silvio Berlusconi në daljen kundër dekretit të ndihmës së koronavirusit të Wuhanit, duke thënë se Italianët...
Trump ndihmon Conten: “Nga SHBA 100 milion dollarë ndihmë mjekësore për Italinë”
Nga Shtetet e Bashkuara "mbi 100 milion dollarë ndihmë mjekësore për Italinë". Kjo u njoftua nga Presidenti Amerikan Donald Trump në konferencën e përditshme tashmë tradicionale për shtyp për Covi...
Donald Trump po punon për të rihapur ShBA-në deri në 1 Maj
Presidenti Donald Trump dëshiron të rihapë vendin deri më 1 maj, sipas një raporti në Washington Post. Presidenti mbetet i gatshëm të vendosë publikisht një datë, por Post citon burime anonime ...
AG William Barr flet në lidhje me hetimin e Rusisë mbi fushatën e Trump: “Ka diçka shumë më shqetësuese këtu”
Hetimi i Rusisë për fushatën e Presidentit Trump për vitin 2016 ishte "një nga udhëtimjet më të gjata në historinë Amerikane", tha Prokurori i Përgjithshëm William Barr të enjten gjatë një paraqitje...
Trump kritikon OBSH ‘e përqendruar te Kina’ mbi trajtimin e pandemisë koronavirus, mund të pezullojë fondet
Presidenti Trump, në një intervistë për "Hannity" të martën, kritikoi Organizatën Botërore të Shëndetit (WHO) për pikëpamjet e saj "të pacentruara mbi Kinën", duke shtuar se parashikimet dhe prononc...
Faqja 30 prej 137« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »