-Miller pretendon se demokratët do të përpiqen të ‘vjedhin’ përsëri zgjedhjet-

Rruga e Presidentit Trump për të rizgjedhur përfshin mbajtjen e Arizonës, Gjeorgjisë dhe Karolinës së Veriut dhe madje edhe marrjen e shtetit të purpurt Nevada, tha këshilltari i lartë i fushatës Trump, Jason Miller për ABC “Kjo javë”.

Fushata është “shumë e sigurt, shumë e sigurt që do të fitojmë Arizonën” dhe do të fitojmë më shumë se 290 vota elektorale natën e zgjedhjeve, tha Miller të Dielën.

Trump mblodhi mbështetësit të Dielën në mëngjes në Michigan përpara katër tubimeve të tjera në shtetet kryesore të betejës: Iowa, Carolina e Veriut, Georgia dhe Florida. Ai foli për pak më shumë se një orë në Uashington, Michigan, duke goditur ish zëvendëspresidentin Joe Biden për mbështetjen e tij për Marrëveshjen e Tregtisë së Lirë të Amerikës së Veriut dhe duke thënë se administrata e tij po sjell punë prodhuese përsëri në Sh.B.A.

“Edhe nëse për ndonjë arsye nuk do të kishim Arizona, ne mund të zgjidhnim Nevada, një vend që modelimi ynë tregon se do të fitojmë të Martën, si dhe Michigan, dhe që do ta vendoste Presidentin Trump në krye, “Tha Miller. “Ne kemi rrugë të shumta”.

“Ne mendojmë se Presidenti Trump do të mbajë të gjitha shtetet e Brezit të Diellit që ai fitoi më parë,” tha ai. “Ndërsa shikoni në Midwest të sipërm, Joe Biden duhet të ndalojë Presidentin Trump në katër nga katër shtetet: Pennsylvania, Michigan, Wisconsin dhe Minnesota. Nëse Presidenti Trump fiton vetëm një nga ata në tre nga katër që fitoi herën e kaluar, ai do të rizgjidhet president “.

Miller pretendoi se demokratët do të përpiqeshin të “vidhnin” përsëri zgjedhjet.

“Çfarëdo lloj marrëzie që ata përpiqen të tërheqin, ne do të kemi akoma vota të mjaftueshme elektorale për të rizgjedhur Presidentin Trump,” tha ai. “Fakti që Joe Biden u desh të kthehej në Minesota, një shtet që Republikanët nuk e kanë fituar që nga viti 1972, vetëm ditën tjetër, tregon se si ata janë të shqetësuar për zhvendosjen e shteteve.”

Këshilltarja e vjetër e fushatës Biden, Anita Dunn, mori parasysh parashikimet e Miller në “Këtë javë”, duke theksuar se demokratët janë bërë më konkurrues në shtetet që shkuan te Trump në 2016, si Georgia dhe Texas.

“Harta jonë është zgjeruar ndërsa i jemi afruar Ditës së Zgjedhjeve,” tha Dun. Fushata Trump, padyshim që ata do të thonë se ndihen mirë. … Por nëse shikoni entuziazmin e madh që kemi parë në vendosjen rekord të numrave të hershëm të votave, njerëzit do të votojnë dhe ne do të mësojmë në Ditën e Zgjedhjeve që një numër rekord njerëzish janë kthyer për të votuar në këto zgjedhje sepse ata duan ndryshim “. Biden po lufton për djalin e tij./Fox News/

VERITAS.COM.AL

US President Donald Trump speaks during a rally at Pittsburgh-Butler Regional Airport in Butler, Pennsylvania on October 31, 2020. (Photo by MANDEL NGAN / AFP) (Photo by MANDEL NGAN/AFP via Getty Images)

Trump supporter at Butler (Jeff Swensen / Getty)

American Flag in Butler (Keith Srakocic / Associated Press)

Ospreys in Pennsylvania (Keith Srakocic / Associated Press)

Election 2020 Trump (Keith Srakocic / Associated Press)

Trump in Butler Pennsylvania (Keith Srakocic / Associated Press)

Trump in Pennsylvania (Keith Srakocic / Associated Press)

Trump in Butler Pennsylvania (Mandel Ngan / Getty)

Trump full moon Pennsylvania (Mandel Ngan / Getty)

Trump full moon (Alex Brandon / Associated Press)

Trump throws hat Pennsylvania (Keith Srakocic / Associated Press)