Etiketa: turqi

I dërguari i lartë i BE drejtohet në Turqi për bisedime mbi refugjatët Sirianë
  Bruksel (AFP) - Diplomati më i lartë i BE-se dhe shefi i tij për menaxhimin e krizave u nisën për në Turqi të Martën pasi Presidenti Rexhep Tajip Erdogan paralajmëroi se ai mund të lejoj...
Ndërsa Turqia kërkon ndihmë nga Sh.B.A, Trump miqësohet me armikun e saj të vjetër
Glen Carey/ Bloomberg  (Bloomberg) – Duke gumëzhirë në qiell nën hijen e malit Olympus, helikopterët sulmues Grek dhe Amerikan përfunduan një stërvitje force live javën e kaluar pasi të dy alea...
Po kthehet, përfundon karantinën në Turqi, studentja shqiptare Silva Doçi nuk është mbartëse e coronavirus-it
Ka përfunduar periudha e karantinës në Turqi për studenten shqiptare Silva Doçi, e cila u evakuua përmes një avioni ushtarak tuk nga epiqendra e koronavirusit në Wuhan. Mësohet se studentja shq...
Një aeroplan pasagjerësh thyhet në tri pjesë teksa zbriste në pistën e Stambollit.
Një aeroplan pasagjerësh ka rrëshqitur jashtë pistës në aeroportin e Stambollit në Turqi dhe është ndarë në tre pjesë, duke plagosur 52 pasagjerë- raportohet zyrtarisht. Aeroplani i kompanisë a...
Tërmeti nëTurqi: Numri i të vdekurve shkon në 38.
(Një vajzë dyvjeçare nxirret e gjallë nga gërmadhat pas 24 orë) Ka shkuar në 38 numri i viktimave nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Sipas të dhënave zyrtare të autoriteteve numri i të plag...
Tërmeti në Turqi, 22 të vdekur dhe 22 të tjerë të tjerë ndodhen nën rrënoja
Ka shkuar në 22 numri i të vdekurve nga tërmeti i fuqishëm i së shtunës mbrëma në Turqi, derisa ekipet e shpëtimit vlerësojnë se janë edhe rreth 22 persona tjerë të ngujuar nën rrënoja të ndërtesa...
Tërmeti në Turqi, rritet numri i viktimave: 22 të vdekur dhe 1030 të plagosur.
Dje në mbrëmje u tha se numri i viktimave ishte 15 pas tërmetit në Turqi; por fatkeqësisht, numri po rritet. Sot në mëngjes është njoftuar se janë 22 të vdekur dhe 1030 persona të plagosur. Ky ...
Një ‘Escobar’ turk kërkohej në Francë, kapet në Shqipëri
  Një 53-vjeçar nga Turqia u kap në Shqipëri si i shumëkërkuar nga drejtësia franceze, si një nga trafikantët e familjes kriminale Baybesin, që si drejtues të vetin kishte Hysein Baybesin,...
Turqia do të ndërtojë 500 banesa në Laç, Rama: Do të zëvendësohen godinat e rrënuara nga tërmeti
Sot paradite, kryeministri Edi Rama priti ministrin turk të Mjedisit, Murat Kurum, me të cilin nënshkroi marrëveshjen e bashkëpunimin për ndërtimin e 500 banesave nga Turqia, pas goditjes nga tërm...
Yjet e tre shteteve do të luajnë në ‘Air Albania Stadium’ në dobi të të prekurve nga tërmeti.
Federata Shqiptare e Futbollit e ka konfirmuar se yjet e futbollit të Shqipërisë, Greqisë dhe Turqisë do të luajnë në “Air Albania Stadium”. Ndeshja do të luhet me 10 janar, ndërsa qëllimi i sa...
Faqja 3 prej 1612345...10...E fundit »