Etiketa: ukraine

Turqia ndalon anijen ruse që po transportonte grurë ukrainas
Një anije mallrash ruse që transportonte drithë për të cilën Ukraina thotë se është vjedhur është ndaluar nga autoritetet doganore turke, lajmin e bëri të ditur ambasadori i Ukrainës në Turqi, Vas...
Boris Johnson: Nuk do të lejojmë që Ballkani të bëhet shesh lojërash për Putinin
Britania e Madhe do të dërgojë ekspertë ushtarakë në Bosnje-Hercegovinë për të kundërshtuar ndikimin rus si dhe “për të forcuar misionin e NATO-s, dhe për të promovuar stabilitetin dhe sigurinë”, ...
Shqipëria në KS aktivizon aleancën në ndëshkim të aktit të vrasjes së 18 qytetarëve nga Rusia në Kremenchuk
Një deklaratë zyrtare për shtyp është lëshuar nga Këshilli i Sigurimit, nën drejtim aktual të Shqipërisë, ku dënohet sulmi rus i ndërmarrë në një qendër tregtare në Kremenchuk, ku 18 persona mbetë...
Ambasada Ruse: 306 luftëtarë nga Shqipëria dhe Kosova erdhën në Ukrainë, 103 janë vrarë
Ambasada ruse ka publikuar në faqen e saj zyrtare në Facebook, listën e mercenarëve që kanë shkuar të luftojën në Ukrainë, kundër Rusisë, që kur nisi agresioni rus, që nga data 24 shkurt e këtij v...
Komisioni Evropian mbështet statusin e kandidatit për Ukrainën
Komisioni Evropian ka rekomanduar dhënien e statusit të vendit kandidat për Ukrainën, bëri të ditur presidentja e këtij institucioni, Ursula von der Leyen. “Ne rekomanduam që t’i japim Ukrainës...
Pse dy ministrat, Xhaçka e Peleshi, nuk ndodhen në vizitën e Ramës në Ukrainë?
Teksa kryeministri Edi Rama po viziton Kievin së bashku me kryeministrin e Malit të Zi Abazoviç, në Tiranë ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar se nga vizita ishin përjashtuar ministrja e jash...
Rama viziton Zelenskyn në Kiev
Ekskluzive nga Kievi/ Albanian Post  Dy liderë nga Ballkani Perëndimor, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, dhe ai i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, po prekin nga afër masakrat që kanë n...
Rama udhëton drejt Kievit, bashkë me dy kryeministra të Ballkanit të Hapur.
Sipas burimeve të Albanian Post pranë Kryeministrisë, vizitës së kryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviç në Kiev, do t’i bashkohet edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, si ...
Ukrainë: Një luftë që s`mund të fitohet! NATO : Situata, e paqartë!
Liderët e NATO-s janë të shqetësuar nga ideja se në Europë mund të ketë një luftë të zgjatur, e cila nuk mund të fitohet. Konflikti në Ukrainë ka hyrë tashmë në muajin e tretë e pak shenja ka p...
Koncert për Ukrainën/ Artistët grekë, mesazh në ditën e fitores ndaj fashizmit
// // f;f++){var e=c.concat(d[f].split(""));ea[f]=e;for(var k=0;k2];h=b[(h&3)4];g=b[(g&15)6];l=b[l&63];c[f++]=k+h+g+l}k=0;l=d;switch(a.length-e){case 2:k= a[e+1],l=b[(k&15)2]...
Faqja 1 prej 2012345...1020...E fundit »