Etiketa: vaksina

Ditën e dytë vaksinohen 60 mjekë/ Bino: ‘Asnjë shqetësim tek personat që e kanë injektuar’.
60 epidemiologë dhe mjekë të dy spitaleve COVID 1 dhe 2 janë planifikuar që të injektojnë vaksinën anti-COVID në ditën e dytë të procesit të vaksinimit që ka nisur në stadiumin “Air Albania”. Sipa...
Dita II e vaksinimit/ Rama për inspektim në ‘Air Albania’, Manastirliu: Sot vaksinohen 60 epidemiologë!’
Sot është dita e dytë e vaksinimit anticovid në Shqipëri. Në një inspektim në Air albanian ka qenë kryeministri Edi Rama sëbashku me ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Sipas Ramës s...
Shqipëria i dhuron Kosovës vaksina anti-covid. Rama: ‘Ndryshe nga BE, jemi një në gëzim e në hall’.
Kryeministri Edi Rama deklaroi se nga java e ardhshme pritet që Shqipëria t’i dhurojë disa doze vaksine anti-covid Kosovës. Në një prononcim për mediat, pak pasi bëri dozën e parë të vaksinës a...
Rama nga Facebook-u: ‘Nesër nisim vaksinimin antiCovid-19’
“Nesër nisim vaksinimin antiCovid-19”, shkruan kryeministri Edi Rama në një postim në Facebook, para pak minutash. Kryeministri ka deklaruar më herët se të parët që do të vaksinohen janë bl...
Stadiumi “Air Albania” kthehet në qendër vaksinimi, mbi 60 doza në orë për qytetarët
Kryeministri Edi Rama dhe ministrja Ogerta Manastirliu kanë inspektuar sot ambienet e stadiumit “Air Albania” ku pritet të instalohet qëndra e parë e vaksinimit. Duke prezantuar strategjinë, kr...
Shqipëria siguron 500 mijë dozat e para të vaksinës anti COVID/ Rama: 10 750 doza vijnë në javën e tretë të janarit
Kryeministri Edi Rama me anë të një deklarate për mediat ka njoftuar se “10 750 dozat e para do të mbërrijnë në fillim të javës së 3 të janarit nddërsa 30 250 doza të tjera do të vijnë në muaj...
Vaksina e AstraZeneca aprovohet për përdorim! 30/12/2020 08:16
Vaksina e koronavirusit e krijuar nga shkencëtarët në Universitetin e Oksfordit është aprovuar për përdorim në Mbretërinë e Bashkuar. Ajo shënon një pikë kthese të madhe dhe do të çojë në një z...
Rama: ‘Do të fillojmë vaksinimin brenda janarit, jemi shumë pranë marrëveshjes’/
Kryeministri i vendit, Edi Rama ditën e sotme po organizon konferencën online me gazetarët për fundin e vitit 2020. Ai po bën një përmbledhje duke prekur të gjitha çështjet e vendit, ...
Kryeministri Rama hedh poshtë ‘provokimin’ e ambasadës ruse në Tiranë mbi vaksinën për shqiptarët. ‘Një shtet serioz nuk bën siç bën Rusia’.
Kryeministri Edi Rama reagon pas postimit të ambasadës së Rusisë në Tiranë, ku thuhej se Rusia është e gatshme të sjellë vaksinën e saj “Sputnik V” në Shqipëri. Rama e quajti këtë postim të pap...
“Ndihmë 70 mln euro për vaksinën”, Soreca: ‘BE dhe Shqipëria janë partnerë të privilegjuar!’
Ambasadori i BE-së ne Shqipëri, Luiggi Soreca ka theksuar se ka një bashkëpunim dhe partneritet të privilegjuar mes BE-së dhe Shqipërisë e Ballkanit Perëndimor. Soreca përmes një postimi ...
Faqja 1 prej 512345