Etiketa: zgjedhje

Sot, përmes tensioneve të nëndheshme, zgjidhet presidenti i FSHF. Countdown ka nisur në Durrës.
(Pamje nga salla ku është mbledhur Asambleja)/ Asambleja e 7 e Përgjithshme Zgjedhore në Federatën Shqiptare të Futbollit filloi punimet në orën 09:00 të ditës së sotme në hotelin “Adriatik” në...
Zgjedhjet në Çeki: Milos Zeman, kandidat kundër emigracionit masiv, fiton raundin e parë. VIDEO
Presidenti Çek, Milos Zeman thotë se është i gatshëm të debatojë dhe të sfidojë Jiri Drahos para raudnit të dytë që mbahet pas dy javësh për zgjedhjet presidenciale. Zeman nuk mori pjesë në ndo...
Në PS kërkohen zgjedhje… Të radhës apo të fundit për Ramën?!
Nga: Antonio Shkami/ Me sa merret vesh prej mbledhjes së Kryesisë së PS që doli nga Asambleja e përgjithshme e mbledhur para dy ditësh, Partia Socialiste ka bërë thirrje për ‘aksionin’ e zgjedh...
Gjermania dështon të krijojë qeverinë e re, hera e parë që nga viti 1949.
Partia liberale e Demokracisë së Lirë (FDP) u largua ga bisedimet mbi krijimin e koalicionit qeverisës, ditën e Shtune në mbrëmje pas javësh bisedime të tensionuara, duke e lënë Gjermaninë pa opsi...
Gjermania mbetet pa qeveri, shumica e gjermanëve kërkojnë zgjedhje të reja
Gjermania mbetet pa qeveri të re përderisa bisedimet e koalicionit pas zgjedhjeve të shtatorit po çapiten. Gjithashtu po ndjehet një zhgënjim i votuesve mbi paaftësinë e partnerëve për të arritur ...
Zgjedhjet në Austri: 31-vjeçari Sebastian Kurz, që sot, do të jetë lideri i ardhshëm.
(Sebastian Kurz ka ndryshuar krahun e partisë konservatore, duke e lëvizur më djathtas dhe më afër me çështjen e emigracionit)/ Austriakët po votojnë për zgjedhjet e përgjithshme ku favoritii kryes...
Nacionalistët gjerman të AfD zotohen se do të luftojnë “invadimin e të huajve”.
Partia e krahut të djathtë, Nacionaliste ‘Alternativa për Gjermaninë’, (AfD)  është zotuar se do të luftojë “ një invadim nga të huajt” drejt vendit të tyre, pasi fitoi për herë të parë praninë në...
Qeveria ‘populiste’ e Norvegjisë fiton mandatin e dytë historik
Qeveria e koaliciint të krahut të djathtë në Norvegji, do të vahdojë të qëndrojë në pushte me gjithë fitoren e ngushtë ku mundi opozitën e krahut të majtë të 'kufijve të hapur'. Me 95 për qind ...
Megjithatë, në Akademinë e Shkencave po mbahen zgjedhjet… (UPDATED)
Megjithëse kryeministri Edi Rama, që në mëngjes ka çuar fjalë se po u bënë ‘zgjedhje farse’, dmth., ashtu siç ishin planifikuar, Qeveria nuk do të ‘japë më asnjë lek’ nga Buxheti i Shtetit për Aka...
Zgjedhjet në Gjermani: Merkel merr terren përballë rivalit në debatin Televiziv.
(Sondazhet e mediave pas debatit thonë se Merkel kryeson pra votimeve të 24 qershorit)/ Ishte supozuar se këto do të ishin zgjedhjet më pa shkëlqim. Prej disa muajsh konservatorët e kancelares Ange...
Faqja 5 prej 12« E para...34567...10...E fundit »