Etiketa: zgjedhje

Zgjedhjet/LSI, ditën e fundit thotë se “nuk është arritur pika e parë- dialogu”. Deklarata e Gabriel “nuk i shërben” dialogut.
Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, sot në një konferencë për mediat tha se “LSI do të njoftojë në kohën e duhur” për pjesëmarrjen në zgjedhje. Sot është data e para-fundit ...
I FUNDIT/Theresa May kërkon zgjedhje të përgjithshme të parakohshme në 8 Qershor.
(FOTO: Theresa May, kryeministre e Britanisë)/ Kryeministre e Mbretërisë së Bashkuar, Theresa May ka shpallur planin për të thërritur zgjedhjet e përgjithshme më 8 Qershor 2017- sipas BBC. A...
Megjithatë, PS shpall kandidat për zgjedhjet e 7 majit
Megjithëse mund të mos zhvillohen zgjedhje as në Kavajë- siç ka deklaruar Opozita... Megjithëse edhe pu u bënë zgjedhje nuk do të njihen nga Opozita, as nga LSI, as nga PDIU... Megjithatë Pa...
Edhe “vogëlushët” e maxhorancës thonë jo zgjedhje “pa opozitën”.
Në kampin e maxhorancës parlamentare po shtohen zërat që kërkojnë “zgjedhje vetëm me opozitën”. Të fundit ishin kryetari i Partisë “Demokracia Sociale”, zoti Milo; dhe kryetari i PDIU, zoti Idrizi...
LSI hyn, por nuk hyn… në zgjedhje.
Nga L. Skiro/ Veritas.com.al/ Prej ditësh po flitet rreth fatit të zgjedhjeve të 18 qershorit. Semplistët e kanë përqendruar analizën e tyre në paradigmën: “Nëse LSI nujk shkon në zgjedhje, atë...
Kavaja shkon në zgjedhje më 7 Maj; dekreti i presidentit Nishani
  Presidenti i republikës, Bujar Nishani ka dekretuar caktimin e zgjedhjeve për kryetar të bashkisë Kavajë, qarku Tiranë. Sipas këtij dekreti, zgjedhjet në këtë Bashki do të mbahen më 7...
Google ofron mjete për ruajtjen e sigurisë së zgjedhjeve
  Një organizatë e anëtarësuar në Google ka ofruar mjete dhe rrugë me të cilat organizatat e reja dhe site-t e  zgjedhjeve mund të ruajnë veten nga pirateria. Jigsaw, një krah kërkimesh...
Zgjedhjet në Holandë: Fiton kryeministri që ishte, me minus tetë deputetë
(FOTO: Kryeministri holandez, Mark Rutte, i cili fitoi zgjedhjet)/ Kryeministri Mark Rutte i qendrës së djathtë, dje në mbrëmje gjatë festimeve pasi ka mësuar fitoren “e pastër” me 33 anëtarë p...
Tusk rizgjidhet president i KiE pavarësisht nga kundërshtimi i co-patriotëve polak.
(FOTO: Donald Tusk dhe Jean Claude Junker)/ Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk fitoi në raundin e dytë të Enjten pavarësisht frikës së kundërshtimit të bashkatdhetarëve të tij Polak. ...
Alain Juppe nuk pranon të garojë në vend të Fillon për presidencialet e Francës.
(FOTO: Francois Fillon dhe Alain Juppe)/ Alain Juppe, kandidati më i mirë që u zgjodh për të zëvendësuar kandidatin Francois Fillon që ndodhet nën kritika të ashpra, tha se nuk do të garojë, pa...
Faqja 8 prej 12« E para...678910...E fundit »