Etiketa: zgjedhjet

Të tre kundër Lulzim Bashës! Kadilli: ‘Erë e re pa të dhe Berishën!’
Kandidatët për kryetarë të Partisë Demokratike vijojnë fushatën brenda  partisë me takime në terren dhe në dalje televizive. Mbrëmjen e djeshme të tre kandidatët rivalë të Bashës kanë qenë të ftua...
Zgjedhjet në PD/ Harxhi kërkon debat publik me Bashën: ‘Pas 14 qershorit do të përballet me surprizë të madhe’!.
Grupimi për PD-në ka dalë kundër vendimit të Kryesisë për të përjashtuar nga garapër kryetar të PD-së, Ibsen Elezin. Teksa kërkuan ndryshimin e këtij vendimi dhe rikthimin e tij në garë, kandid...
Kryesia e PD-së shpall 4 kandidatura për kryetarin e ri!
Fatbardh Kadilli, Edit Harxhi, Agron Shehaj do të jenë ata që do të sfidojnë Lulzim Bashën në garën për kreun e partisë në zgjedhjet e 13 qershorit. 4 kandidatët janë miratuar unanimisht nga Kr...
Gara për kreun e PD/ Edith Harxhi dhe Ibsen Elezi shpallin nesër kandidaturën!
Grupimi i krijuar si fraksioni kundër kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, do të shpallë nesër dy kandidatët për postin e kryetarit. Top Channel mëson se emrat e propozuar janë ish-kreu i PD në Ku...
OSBE tha se zgjedhjet e 25 prillit ishin të rregullta, ka përmirësime krahasuar me zgjedhjet e kaluara/ Soreca
Nga Durrësi Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca u shpreh se zgjedhjet e 25 prillit kanë qenë më të mira se te kaluarat, ndërsa parregullsitë e konstatuara duhet të hetohen nga administrata z...
‘Zgjedhjet ishin më të mirat në historinë e Shqipërisë’/ BE i jep “goditje” LSI-së dhe PD-së.
Bashkimi Europian ka marrë vendim duke certifikuar si të rregullta dhe demokratike zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. “Zgjedhjet ishin demokratike, më të mirat në të gjithë historinë e Shqipëris...
Sot mblidhet KAS, shqyrtohen kërkesat ankimore për rezultatin e zgjedhjeve!
Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve është mbledhur sot për të shqyrtuar ankesat për rezultatin e 25 prillit. Sot shqyrtohen paditë e depozituara pranë KQZ...
Basha nga Durrësi për 25 prillin: Ky rezultat nuk do të pranohet kurrë!
Pas humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka zgjedhur një takim me strukturat e forcës së tij politike për të konfirmuar se nuk ka ndërmend t'i njohë re...
Amerika i “vulos” zgjedhjet në Shqipëri, jep vendimin për fituesin: PS-ja…
SHBA i kanë vendosur vulën zgjedhjeve të 25 prillit, duke vlerësuar si korrekt procesin dhe duke hedhur poshtë pretendimet e opozitës për vjedhje votash. Misioni i SHBA në OSBE vlerëson se proces...
Basha takohet me komisionerin Varhelyi dhe i nxin zgjedhjet: ‘U vodhën votat, Policia në shërbim të shtetit!’
Kryetari i PD Lulzim Basha ka "nxirë" zgjedhjet e 25 prillit në sy të Komisionerin e BE për Zgjerimin, Oliver Varhelyi. Në takimin disa minutësh që kreu në dhomën VIP të aeroportit të Rinasit, Bas...
Faqja 3 prej 2712345...1020...E fundit »