(Foto: Astrit Rexehpi dhe Albin Kurti)/

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje njëherit edhe profesor, Astrit Rexhepi, i cili ditë më parë bëri thirrje për puç ndaj Presidentit Hashim Thaçi, tash po thotë se Presidenti Donald Trump duhet t’i kërkojë falje Kosovës për sjelljet e ambasadorit Richard Grenell.

Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, Rexhepi nuk është mjaftuar me kaq por edhe e ka fyer ambasadorin Grenell, për të cilin ka thënë se duhet të shërohet.

“Konsideroj se Z.Trump tani duhet te i kerkoj falje Popullit te Kosoves per veprimet banditeske te Z.Grenell! Z.Grenell, para se te merr ndonje detyre te re, fillimisht le te trajtohet e sherohet!”, ka shkruar ai ditë më parë në rrjete sociale.

I njëjti, ditë më parë kishte bërë një deklaratë skandaloze, ku bënte thirrje për puç ndaj Presidentit Thaçi./Gazeta Express/