Mbi gjysma e të rinjve në Venezuelë duan të largohen nga vendi; 79 % e popullsisë nuk përballon dot ushqimin.
Diku te 53% e të rinjve në Venezuelë, të moshës mes 15dhe 29 duan të largohen nga vendi. Inflacioni do të kapë shifrën 13,000% këtë vit, dhe ek...
Nikki Haley në KS: “Venezuela, narko- shtet që kërcënon rajonin, hemisferën dhe botën”
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley e përshkroi Venezuelën si një "narko- shtet me dhunnë në ngjitj...
Tërmeti i Meksikës: Garë kundër kohës kush gjen të mbijetuar në gërmadhat e shkollës
Ekipet e shpëtimit janë vënë në garë kundër kohës për të gjetur të mbijetuar të zënë nën gërmadhat e shkollës në Mexico City e cila u shemb gjatë ...
Uragani Maria shkatërron Puorto Rico-n; 3.5 milionë njerëz pa energji.
Uragani Maria ka goditur me fuqi gjithë ishullin e Puerto Rico, shtëpinë e 3.5milionë njerëz, të cilët tani ndodhen pa energji elektrike- sipas zy...
UPDATED/ Katastrofë në Meksikë: Të paktën 248 vdekur dhe shumë shkatërrime nga tërmeti.
Një tërmet i fuqishëm ka goditur Meksikën qendrore, duke vrarë të paktën 44 persona dhe duke rrëzuar ndërtesa të shumta në kryeqytetin meksikan, M...
Stuhia Irma arrin në Kubë dhe godet me erëra dhe me shira të fuqishëm.
Tufani Irma po fshikullin Kubën me erëra të forta dhe shi të rrebeshtë pasi shkretoi disa ishuj në Karaibe. Kategoria pesë e tufanit përmbyti A...
Meksika shpall zi kombëtare, numri i viktimave të tërmetit rritet në 61.
(FOTO: PresidentiEnrique Peña Nieto duke folur në Juchitán të Premten)/ Numri i të vdekurve nga tërmeti i fuqishëm i bregut jugor të Meksikës është...
I FUNDIT/ Tërmet i fuqishëm 8 ballë godet Meksikën e Jugut në brigjet e Pacifikut.
Një tërmet i fuqishëm me 8  ballë ka goditur Meksikën në brigjet e Pacifikut. Epiqendra ishte rreth 100 km në jug- perëndim të qytetit Pijijiap...
Diktatori Maduro e lë Venezuelën në revoltë dhe niset për në Havanë që të përplaset me Trump.
Prej disa javësh, opozita e Venezuelës ka shpërthyer në protesta dhe revolta pasi diktatura socialiste e vendit tentoi të bënte nul opozitën e ven...