Pse Obama e shpalli “Luftën” në Athinë?
  Frrok Çupi/ Pardje presidenti amerikan, Barack Obama, mbërriti në Athinë; ndërsa dje, që aty “shpalli”  Luftën Cvile dhe Luftën e Tretë n...
Amerika- një Brexit i Dytë?
  Frrok Çupi/ Nesër është dita e Votimeve në Amerikë. Pasnesër është përsëri “nesër në Amerikë”. Sepse pasnesër do të mund të kuptojmë cili...
WikiLeaks, si Beatles
Frrok Çupi/ Julian Assange, para dhjetë vjetësh u shfaq në sytë tanë si një “i çuditshëm”, si “i vështirë!”, si i pabesueshëm. Po, të mos jesh ...
Pse dalin kaq shumë tradhtarë nga “barku” i PD?!
Leart Skiro/ Veritas.com.al/ I fundit që “tradhtoi” Partinë Demokratike ishte deputeti Mëhill Fufi. Ky kishte ardhur “me zor” në Partinë Demokr...
Konfikti po përgjon mbi Gramoz?
  Frrok Çupi/ Çfarë po ndodh mes nesh, Greqi- Shqipëri?! Këtu ka një konflikt, më i rrezikshmi pas vitit 1940. Qeveria e Shqipërisë ...
Po bien qeveritë e Ballkanit
Frrok Çupi/ Sot ra kryeministri i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç. Milo dha dorëheqjen, por në një heshtje që askush nuk do ta kishte besuar. Vetë...
Shteti shqiptar nuk është “pater” i Kosovës
Nga L. Skiroi/ Ka disa ditë, që nga nisja e vizitës së kryeministrit të Republikës së Shqipërisë në Beograd, që janë ngjallur diskutime, debate d...
Fajin e ka populli!
Frrok Çupi/ Faji më i fundit u ndëshkua nga Nobeli në Oslo. Do të ishte tragjike për njerëzimin sikur “Nobeli” ta ketë bërë këtë akt me idenë e ...
Koshat e plehrave si barcoletat në diktaturë
  /Veritas.com.al/ Mbrëmë, menjëherë pasi Kuvendi ka miratuar ligjin për importimin e plehrave, në kazanët e plehrave rrugëve të Tiranë...