Largimi i mjekëve dhe infermierëve në Gjermani, Rama: ‘E diskutuam me kancelarin, do gjejmë një rrugë evropiane’. Scholz: ‘Do hapemi përtej BE’.
Kryeministri Edi Rama dhe kancelari, Olf Scholz, teksa ishin në një konferencë për mediat pas takimit të tyre në Berlin, u pyetën nga gazetarja e ...
Shqipëria, partnere e besueshme për ne: Mette Frederiksen, kryeministre e Danimarkës.
Kryeministrja daneze Mette Frederiksen, në krah të kryeministrit Rama, ka mbajtur një konferencë për mediat gjatë vizitës së saj në Shqipëri. Ajo ...
Edi Rama nderohet me “Urdhri i Minervës”, ndër titujt më të lartë të botës së akademikëve në Itali
Kryeministri Edi Rama ishte sot në Pescara për të marrë pjesë në nisjen e vitit akademik me ftesë të universitetit të njohur, Gabriele d’Annunzio ...
BE: ‘Tani nuk ka më nevojë për diskutime të reja, propozimi Europian u pranua nga Kosova dhe Serbia’.
Çfarë dikur njihej si Propozimi franko-gjerman, apo më vonë si propozimi evropian e nganjëherë si propozimi i Bashkimit Evropian, nga data 27 shku...
Serbia dhe Kosova pranuan planin evropian, Rama: Moment historik! Albin Kurti doli nga ‘kurthi i së djeshmes’
Dokordësinë mes Serbisë dhe Kosovës për planin e vendeve evropian për marrëveshjen e normalizimit të marrëdhënieve mes dy vende, Kryeministri Edi ...
Von Cramon: Pala që s’e nënshkruan marrëveshjen do izolohet ndërkombëtarisht: Albanian Post/
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, në një intervistë për Albanian Post, thotë se kryeministri i Kosovës dhe presid...
Escobar për Kosovën: Sido që të ecni përpara, Asociacionin do ta keni
I dërguari i posaçëm i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka treguar për strategjinë për zgjidhjen e konfliktit të ngrirë mes Kosovës...
Deputetja e PD: Bashkimi? Ngërçi i madh që kemi është ‘non-grata’
Deputetja e PD, Oriola Pampuri tha se bashkimi i Partisë Demokratike nuk mund të realizohet me dreka dhe as duke mbledhur firma për shkarkimin e A...
Ka zyrtarë që s’po i zë gjumi nga frika se do të shpallen ‘Non Grata’ ose do shkojnë në burg! Drejtësia po jep rezultate: Ambasadore Yuri Kim
Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ështe shprehur e bindur se Reforma në Drejtësi po jep rezultate. E për të përforcuar këtë bindje të saj, në një in...
Situata nga gripi, Dr. Pipero: Temperatura 38.5 të menaxhohet në shtëpi me lëngje dhe paracetamol!
Mjeku Pëllumb Pipero sugjeron që të gjithë qytetarët që kanë temperaturë prej gripit, të mos nxitojnë drejt spitaleve. Sipas tij, në 3-4 ditët e p...