Isa Mustafa thotë se Serbia ka avantazh në dialog. ‘Zgjedhjet e reja japin zgjidhje vetëm nëse marrin pjesë serbët!’.
Ish kryeministri i Kosovës, ka deklaruar se në këtë situatë ku ndodhet veriu duhej patjetër që Kurti të kishte diskutuar dhe të ishte konsultuar m...
Komandanti i KFOR: Veriu i Kosovës pa ndërhyrjen tonë mund të ishte “vatër lufte”
Komandanti i KFOR-it, Angelo Michele Ristuçia, ka folur sërish për situatën në veri të Kosovës. Në një intervistë të dhënë për mediat italiane kry...
“Kurti po rrënon interesat bazike të Kosovës”, Hoxhaj: Po thellon ndarjen me partnerët
Për nënkryetarin e Kuvendit të Kosovës, Presidenti i Serbisë Aleksander Vucic, është fajtori kryesor i asaj se cfarë po ndodh në veri. Në një l...
Celibashi: Kemi verifikuar 927 tentativa për votim të dyfishtë
Kryekomisioneri i KQZ-së në një deklaratë për mediat bën të ditur se janë evidentuar 927 raste të tentativës së votimit të dyfishtë. Gjatë fjal...
DASH reagon për mediat greke mbi Belerin: Autoritetet të zbatojnë ligjin në mënyrë të barabartë
Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar në lidhje me arrestimin e Fredi Belerit, kandidat i Berishës e Metës për bashkinë e Himarës. Reagimi...
Edi Rama pret të ketë një dhuratë shumë speciale nga SHBA për ditëlindjen e tij në korrik.
Kryeministri Edi Rama tha se më datë 4 korrik, ditën e lindjes së tij, pret një dhuratë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. I pyetur se për çfarë...
Sot u kap dikush tek shiste e blinte vota për PL/ Ambasadorja Kim paralajmëron partitë dhe u bën thirrjen e fortë institucioneve: Të bëjnë punën e tyre, të reagojnë ndaj çdo subjekti politik
o më larg se sot ka pasur një person të arrestuar për shit-blerje të votave. Bëhet fjalë për koordinatorin e Partisë së Lirisë në Kuçovë e për kët...
Yuri Kim: Mos mendoni se me ikjen time, do bllokohet reforma në drejtësi. Ambasadori i ri do ndjekë të njëjtën rrugë
Në 110 vjetorin e Gjykatës së Lartë, ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim foli për sfidat me të  cilat përballet vendi ynë sa i takon re...
Kandidati i “Bashkë fitojmë” premtoi helenizimin e Himarës, reagon Rama: I paudhë që mendon poshtërsi, faqja e zezë e Shqipërisë!
Nga studio e Top Story, Kryeministri Edi Rama reagoi mbi deklaratën e Kandidatit të Berishës dhe Metës për Bashkinë e Himarës Fredi Beleri, i cili...
Shit-blerje votash për Partinë e Lirisë, 1 në pranga, 1 nën hetim!
Komunikimi për shit-blerje votash për Partinë e Lirisë ka vënë në pranga një 52-vjeçar dhe një tjetër është vënë nën hetim. 52-vjeçar i identifiku...