Edi Rama pret të ketë një dhuratë shumë speciale nga SHBA për ditëlindjen e tij në korrik.
Kryeministri Edi Rama tha se më datë 4 korrik, ditën e lindjes së tij, pret një dhuratë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. I pyetur se për çfarë...
Sot u kap dikush tek shiste e blinte vota për PL/ Ambasadorja Kim paralajmëron partitë dhe u bën thirrjen e fortë institucioneve: Të bëjnë punën e tyre, të reagojnë ndaj çdo subjekti politik
o më larg se sot ka pasur një person të arrestuar për shit-blerje të votave. Bëhet fjalë për koordinatorin e Partisë së Lirisë në Kuçovë e për kët...
Yuri Kim: Mos mendoni se me ikjen time, do bllokohet reforma në drejtësi. Ambasadori i ri do ndjekë të njëjtën rrugë
Në 110 vjetorin e Gjykatës së Lartë, ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim foli për sfidat me të  cilat përballet vendi ynë sa i takon re...
Kandidati i “Bashkë fitojmë” premtoi helenizimin e Himarës, reagon Rama: I paudhë që mendon poshtërsi, faqja e zezë e Shqipërisë!
Nga studio e Top Story, Kryeministri Edi Rama reagoi mbi deklaratën e Kandidatit të Berishës dhe Metës për Bashkinë e Himarës Fredi Beleri, i cili...
Shit-blerje votash për Partinë e Lirisë, 1 në pranga, 1 nën hetim!
Komunikimi për shit-blerje votash për Partinë e Lirisë ka vënë në pranga një 52-vjeçar dhe një tjetër është vënë nën hetim. 52-vjeçar i identifiku...
Rama: Janë shumë pak bashki që vemë në diskutim në 14 maj.
Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën si i ftuar në ‘Wake up’ në Top Channel. Duke u ndalur te zgjedhjet e 14 Majit, ai u shpreh i bindur se P...
Rrëfehet piktori Hasan Nallbani: Doja të isha mjek, por nuk më dhanë të drejtë studimi”.
Ndonëse afër të 90-ave, piktori i njohur, Hasan Nallbani nuk harron asnjë moment që ka shënjuar jetën e tij. Gjatë rrëfimit në emisionin “Pas Mesn...
Sondazhi i Piepoli: Veliaj rikonfirmohet me gati mazhorancë absolute! PS fiton shumicën e Këshillit bashkiak
Ashtu si sondazhi i dy javëve më parë, edhe në këtë sondazh të dytë të Institutit Piepoli konkludohet se gara në Tiranë është thuajse e përfunduar...
Edi Rama nga podkasti me gazetaren britanike Taylor: ‘Erdhe këtu takove djallin’
Gazetarja britanike Alice Taylor do të jetë e ftuara radhës e kryeministrit Edi Rama në episodin e dytë të podkastit ‘Flasim’. Kreu i qeverisë ka ...
Kim: ‘Non grata-t’ (referuar Berishës) duan t’i vënë zjarrin vendit, s’duhen votuar! SHBA i ka shpallur të korruptuar, ata premtojnë se do luftojnë korrupsionin
Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim tha gjatë një interviste për Zërin e Amerikës se personat ‘Non grata’, duke iu referuar Sali Berishës, n...