Autori amerikan i librit “Armët dhe çunat” flet për Gërdecin: Asgjë nuk fshihet dot përgjithmonë!
Gazetari amerikan Guy Lawson, autor i librit “Armët dhe çunat”, i cili fitoi gjyqin pas padisë së Shkëlzen Berishës thotë se ka një mënyrë për të ...
Edhe Alda Klosi gjen alibi për 120 mijë euro që i vodhën! Paskan qenë euro të xhaxhait në Amerikë (!).
Është zbardhur dëshmia e plotë e Alda Klosit, ish-drejtoreshës së koncesioneve në Ministrinë e Ekonomisë në kohën kur drejtohej nga Arben Ahmetaj ...
Derek Chollet, këshilltar i lartë i DASH thotë se Kosova dhe Serbia duhet të marrin vendime të vështira
Udhëheqësit në Kosovë dhe Serbi duhet të marrin vendime të vështira dhe të tregojnë kuroja, në mënyrë që të lënë mënjanë ndasitë dhe të bëjn...
Rama anulon konferencën e fundvitit: “Ç’kisha për të thënë për fundvit, e nisa me Pakon e Madhe të Mbështetjes”.
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se nuk do të mbajë konferencën e fundvitit. Në një postim të gjatë në Facebook, kreu i qeverisë shpjegon edh...
Nata e ndërrimit të viteve në Tiranë, zv. Drejtori i policisë: 400 forca në terren, garantojmë rendin dhe sigurinë!
400 forca policie do të jenë në terren natën e ndërrimit të viteve në Tiranë për të garantuar rendin dhe sigurinë. Luigj Vathi, zv. drejtori për r...
Cili do të jetë Avokat i Popullit? Balanca jo më. As ndonjë tjetër me lidhje politike. As PD nuk ka akskluzivitet.
Dy emrat e opozitës për Avokat të Popullit, Ledio Braho dhe Altin Goxhaj u rrëzuan me votat e mazhorancës me të njëjtin argument: Këtë institucion...
Porti i Durrësit/ Alabbar: Ky do të jetë projekti ynë më i mirë në botë
“Eagle Hills merr dritën jeshile për mega-projektin në Shqipëri”. Kështu shkruan “Arabian Business”, media më e njohur e botës së biznesit në Lind...
Satelitët ‘ Albania-1’dhe ‘Albania-2’/ Do të përshpejtojnë pjesëmarrjen e Shqipërisë në Ekonominë e Re të Hapësirës: Satellogic USA Inc.
Këtë javë, Qeveria shqiptare nënshkroi kontratën për shërbimin satelitor me kompaninë amerikane “Satellogic USA Inc”.  E prem...
Helena Kadare feston 78-vjetorin: ‘Ia vlen të jetosh për hir të dashurisë…’
Helena Kadare sot feston ditëlindjen (78-vjetorin) dhe në këtë ditë të veçantë ka përcjellë edhe mesazhe shumë të bukura, ku thelbin e vendos te n...
Salman Rushdie thotë ka dalë nga intubimi pas goditjes brutale me thikë. ‘Flas e bëj shaka!”.
Salman Rushdie thuhet se ka dalë nga intubimi dhe është sërish në gjendje të flasë me të tjerët pasi u sulmua brutalisht gjatë një ngjarjeje në Nj...