Në Shqipëri funksionojnë 15 oligarkë Rus/ Harxhi
Edith Harxhi, Drejtore e Association"Albanian Policy" ka qenë  e ftuar në "Tonight Ilva Tare" në Ora News, dhe ka analizuar ngjarjet e fundit në B...
“Nriçim Xhepa jam në telefon… Sikur një mafioz të na japë pak pronë, dhe ja u bë Teatri…”
Në një emision mëngjesor në televizionin ‘Fax News’ me moderator Xhaxhiun, sot ka telefonuar aktori i mirënjohur Ndriçim Xhepa, i cili ka shprehur...
Çfarë është kjo marrëveshje? ‘Luani’ i detit, Vladimir Bejo: ‘Ju tregoj marrëveshjet e ujërave’.
Vladimir Beja, ish- Komandanti i Forcave Ushtarake Detare të Republikës së Shqipërisë dhe ish-kryetari i grupit të ekspertëve në Marrëveshjen me I...
Intervistë: FIFA e ‘përjashton’ Finon nga gara. “Zero tolerancë” për ndërhyrjet politike- thotë FIFA
Gara për postin e presidentit të Federatës Shqiptare të futbollit po hyn në një pikë të nxehtë, me gjithçka ndodh në sipërfaqe dhe nën të. Në një ...
Ambasadori Lu e ‘hedh’ Tahirin në dorën e FBI, por kur të vijë ‘demokracia e vërtetë’!
Pas takimit që zgjati rreth një orë e 30 minuta me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, ambasadori i SHBA-ve, Donlad Lu bën një deklaratë të fortë...
Fola në telefon me Klementin dhe më tha se nuk dorëzohet derisa të ketë ndryshim…
Bashkim Balili, vëlla i Klement Balilit/ “Tre muaj më parë kam komunikuar në telefon, madje më ka marrë në telefon. Nuk e di se ku se ku ndodhet...
Dëshmia e pafajësisë së Tahirit në Catania është false/ Nga TCH.
(FOTO: Arkiv)/ Emri i Saimir Tahirit për herë të parë doli nga dosja e Habilajve e Prokurorisë së Katanias. Për të vërtetuar që përdorimi i emr...
Fatmir Mediu: Kurrë nuk ka qenë kaq keq! “Opozita!?… Nuk kam përgjigje”.
Kryetari i PR, zoti Fatmir Mediu, në një intervistë televizive dhënë sot pasdite, tha: Pyetja: A është e aftë opozita të ndërpresë mandatin e q...
Ish presidenti Nishani i ‘mbulon’ me mister rrethanat e dorëheqjes së drejtorit të SHISH
Ish- presidenti Nishani, i cili punoi mbi katër vjet me zotin Vishe Ajazi- drejtor i Shërbimit Informativ Shtetëror (SHISH), ka hedhur dyshime mbi...
Antonio Nazeraj ose ‘Zagani i Dytë’: “Bordi i mafies me policinë mblidheshin një herë në muaj”.
Antonio Nazeraj Ish-agjenti i Antidrogës në Drejtorinë e Policisë Fier në pjesën e dytë të intervistës dhënë për gazetarin Basir Çollaku, e botuar...