Beatrix Von Storch, lidere e AfD: “Nuk jemi ne ekstrem i djathtë, por Merkel shkoi majtas”
Lidere e Partisë djathtiste ‘Alternativa për Gjermaninë’ (AfD), zonja Von Storch, e cila ishte surpiriza e zgjedhjeve në Gjermani, duke hyre ne Pa...
Dash Shehi: Histori fatale e PD “Sa jam unë s’ka fraksione!”.
Deputeti i cili në zgjedhjet e 25 qershorit ka fituar mandatin nën siglën e PD, Dashamir Shehi në një intervistë për “News 24” ka lëshuar kritika ...
Patozi në TCH: Lëvizja për ‘Ringritje’ në PD ka shumë më shumë se të përjashtuarit. VIDEO
Ish deputet dhe nënkryetar i PD, Astrit Patozi ka thënë mbrëmë se Lëvizja për ‘Ringritje’ do të vijojë brenda Partisë Demokratike. Ai tha në Top S...
Nuk shoh shpresë te Basha…
Nga: Edith Harxhi* Si e keni lexuar reagimin e Berishës për Bashën? Unë mendoj që lideri historik flet njëherë jo disa herë dhe fjala e tij ka pes...
Një intervistë e ndaluar për të mitur. Flasin fëmijët e gjyqtares së vrarë. VIDEO
Nuk do të ishte aspak e drejtë dhe as profesionale që media të intervistonte fëmijët (njëri i mitur dhe trjetri adoleshente) të gjyqtares së vrarë...
Isuf Çelaj/ Nga internimi deri te salla e Kuvendit: ‘Fitorja nuk blihet’.
Isuf Çelaj ka lindur në kampin e internimit në Çermë të Lushnjës. Origjina e tij vjen nga trojet shqiptare matanë kufirit, në Vuthaj, të krahinës së...
Intervistë/ Motra dhe ‘dada’ Hajrie: Ju tregoj si e rrita Sali Berishën.
Mbrëmë është ndarë nga jeta motra e vetme e Sali Berishës, Hajrie Osmani, të cilën e përshkruajnë si një grua të rrallë. Sali Berisha gjithmonë ka...
Intervistë/ Basha po bëhet qesharak me ministrat e PD. LSI nuk është opozitë
Dashamir Shehi, aleat i PD, theksoi se Lulzim Basha, duke mbajtur ministrat në qeveri, po dëmton opozitën dhe po i bën qesharake aksionet e saj. A...
Një turist gjerman filmon krimin në Tiranë
Atentati kaq shumë i përfolur në media në rrugën “Komuna e Parisit”, pak ditë më parë është zbardhur nga një dëshmitar okular, që ka xhiruar të gj...
Panuçi: ‘Jam italian, por trajner i Kombëtares së Shqipërisë; as babanë nuk e njoh në fushë…’
Trajneri i ri i kombëtares shqiptare, Kristian Panuçi, është prezantuar sot publikisht në një konferencë për shtyp. Ai u është përgjigjur pyetjeve...