Eva Buzo tregon orët e vështira në mes të detit: ‘Notova për 28 orë, thuajse më zuri gjumi!’
Pas 28 orë not në det të hapur në kanalin e Otrantos, avokatja australiane me origjinë shqiptare, ndërpreu sfidën e saj për shkak të gjendjes së v...
Paralajmërimi i Buxhovit: ‘Nëse i refuzojmë ndërkombëtarët, Veriu do ta shpallë Autonominë!’
Jusuf Buxhovi, historian në Kososvë, ka thënë se nëse i refuzojmë ndërkombëtarët atëherë Veriu do ta shpallë Autonominë. Buxhovi në Pressing të...
PD le të vdesë pa marrë me vete shëndetin e njerëzve/ Intervistë
  Frrok Çupi Pyetje: Në PD tashmë të ndarë zyrtarisht në dy pjesë, atë të vulës që është pa kryetar dhe në pritje të Lulzim Bashës dhe a...
Rama nga Holanda: Është koha të veprojmë tani. Nuk lejojmë një Donbas në Ballkan.
Kryeministri Edi Rama, në konferencën për shtyp me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg në Holandë është ndalur tek deklarata për...
Rama konferencë me Stoltenberg: Shpresojmë që situata në veri të Kosovës të qetësohet, nuk duam të shikojmë një katastrofë
Kryeministri Edi Rama ka shfrytëzuar konferencën për shtyp pas darkës zyrtare të organizuar nga Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenber...
Lirimi i policëve të Kosovës, Rama: Lajm i vonuar, por i mirë! Pas pak do të takohem me Charles Michel
Pas lirimit të 3 policëve të Kosovës, kryeministri Edi Rama e ka konsideruar si një lajm të vonuar, por gjithsesi një lajm të mirë. M...
“Në Kosovë rrezikohet përplasje e armatosur”/ Rama: I kam kërkuar Macron e Scholz të ndërhyjnë
Kryeministri Edi Rama në konferencën e kësaj të premte ka komentuar situatën në veri të Kosovës ku i ka bërë sërish apel Serbisë për të liruar 3 p...
‘Jam i tmerruar për shkak të ngjashmërisë!”, thotë për tragjedinë e Titan regjisori i Titanikut, James Cameron
Zhdukja e nëndetëses Titan pati një fund tragjik. Sipas të dhënave të fundit, një shpërthim u bë “varri ” për 5 personat në bord, 487 metra larg T...
Vuçiç thotë se do të shkojë në Bruksel, por nuk do të flasë me Kurtin. ” Biseda me të nuk ka kuptim!”
Presidenti serb Aleksandër Vuçiç këtë të enjte ka konfirmuar se do të shkojë në Bruksel për të biseduar me zyrtarin e lartë evropian Josef Borrell...
Drafti i Ramës për Asociacionin, Escobar-Lajçak: Propozim serioz! Tensionet në Veri mund të shndërrohen në konflikt rajonal
I dërguari i Uashingtonit për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se tensionet mes Kosovës dhe Serbisë, kanë “potencial të shndërrohen në k...