Çunat e Londrës të bëhen gati! Aeroporti i Kukësit së shpejti nis fluturimet, çmime konkurruese
Kryeministri Rama ka lajmëruar se së shpejti nisin fluturimet në aeroportin e ri në Kukës. Për të parë se si është gjendja në këtë aeroport dhe...
Brataj: Partitë politike po çojnë virusin edhe në zona të painfektuara më parë! Deri tani është vaksinuar 8.2% e popullsisë
Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj tha se ndonëse të gjithë indikatorët e pandemisë janë në ulje, sërish pritet një rritje e infeksioneve ...
Bllokimi në Rinas, ish-komandanti i Bazës Ajrore: Meta e di mirë çdo të thotë thyerje e sigurisë kombëtare, ka përgjegjësi! Jemi në zgjedhje, nuk jemi në luftë
President e di mirë se çdo të thotë cenim i sigurisë kombëtare dhe ai duhet ta kishte parandaluar bllokimin e fluturimeve në Rinas. Ky është qëndr...
Takime mes turmave me njerëz, Shehi: S’jam dakord me fushatën e Bashës! Pas zgjedhjeve opozita ka nevojë për debat të brendshëm! PD pa LSI nuk fiton
Kandidati për deputet i koalicionit opozitar, PD-AN, Dashamir Shehi është shprehur kundër takimeve elektorale të kryedemokratit Lulzim Basha ku sh...
Patozi: Po u bë koalicion i madh, Shqipëria dorëzohet
  Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, tha në studion e emisionit “Arnautistan”, në MCN TV, se forcat e reja do të sjellin ndryshimi...
“Kush hyn në Kuvend nëse ti merr 5 vota dhe ai poshtë listës 5 mijë?” Bardhi thotë që më 25 prill zgjedh qytetari, por ja si i përgjigjet pyetjes
Një debat i fortë ka ndodhur  mes sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike Gazmend Bardhi dhe kryeredaktorit të gazetës DITA, Adrian Than...
Halim Kosova: Kur isha ministër Tritan Shehu më ndërhyri për një tender korruptiv 500 mijë $! Ruli mbrojti drejtorin hajdut që vodhi 100 mijë euro
Dy denoncime të forta ka bërë dje ish-ministri i Sali Berishës për shëndetësinë në fund të mandatit të dytë të PD-së në vitin 2013, Halim Kosova. ...
COVID19/ Brataj: Masat frenuese dështuan, për dy ditë shpallim masat e reja
Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur për situatën pandemike në vend, teksa është ndalur tek masat anti-Covid. Brataj është ...
“Kam një lajm të ‘mirë’ për Metën”/ Rama nga Vlora: Të dielën nisim vaksinimin për të moshuarit mbi 80-vjeç
Kryeministri Edi Rama sot ishte i pranishëm në Vlorë në procesin ei vaksinimit me vaksinat Pfizer edhe në këtë qytet pas Tiranës dhe Shkodrës....
Fatos Nano: Berisha u mor personalisht me burgosjen time, në 21 Janar pushoi së qeni politikan
Në vitin 1993, Fatos Nano në cilësinë e kryetarit të opozitës në atë kohë nën drejtimin e PS, u arrestua për akuzat e korrupsionit. Ende sot e kës...
Faqja 5 prej 30« E para...34567...102030...E fundit »