Kosova, dëm 500 milionë euro nga sanksionet: Ish ministri i Financave
Masat që i ka vendosur Bashkimi Evropian Prishtinës, si pasojë e “mosbindjes” të Albin Kurtit mund t’i shkaktojnë Kosovës mbi 500 milionë euro dëm...
Ndryshimet në qeveri. Rama: Prisni pak ditë, asambleja e PS do shpallë emrat
  Kryeministri Edi Rama, në konferencën e zhvilluar me gazetarët u pyet lidhur me ndryshimet në qeveri. Rama e la të hapur si mundësi duke ...
Cështja “Beleri”, Rama: Drejtësia të veprojë!
  Gjatë konferencës për mediat, kryeministri Rama nuk la pa përmendur dhe sistemin e ri të drejtësisë, për të cilin u shpreh se e ka vlerë...
“Askush s’mund të kërcënojë Ballkanin”/ Rama: Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut, të përkushtuar ndaj sigurisë dhe integritetit territorial
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas kërcënimeve të ministrit serb të Mbrojtjes, Milosh Vuçeviç ndaj stabilitetit dhe integritetit të Maqedonisë s...
Rama flet për “La Stampa”: Meloni, një surprizë e madhe! Gjysmë milion turistë italianë në Shqipëri
“Përngjajmë si Italia e viteve ’50. Tridhjetë vjet më vonë po i zhveshim paragjykimin e emigrantit dhe asgjë tjetër. Por Shqipëria përpiqet të mës...
Richard Grenell zbulon arsyen që çoi në burgosjen e Thaçit në Hagë: Prokurori u tërbua pse po mbyllej Gjykata Speciale.
I dërguari special i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi gjatë presidencës Trump, në një intervistë për Human Events në qershor të këtij ...
Samiti i NATO-s/ Rama flet për Ballkanin: Me Kosovën e Serbinë po merret BE, problem janë grupet kriminale në veri
Presidenti i SHBA-ve ka folur në samitin e NATO-s për situatën në Ballkanin Perëndimor. Kryeministri Edi Rama tha se pasi kësaj teme iu dha rëndës...
Rama: Pezullimi, pasi Borrell i kërkova të mos nisnin sanksionet! Kurti i bëri dëm Kosovës më shumë se Serbia
Nuk patëm kurrë një përgjigje zyrtare nga Qeveria e Kosovës për takimin me Albin Kurtin, kjo është ajo çfarë deklaroi Kryeministri Shqiptar Edi Ra...
“Kryetarët në Veri si Oso Kuka”. Ironizon Rama: Si na doli që SHBA dhe Europa po luftojnë Kosovën?!
Kryeministri Edi Rama deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se çfarë thotë Albin Kurti është legjitime, por nuk ka kuptim të vazhdojë ku...
Eva Buzo tregon orët e vështira në mes të detit: ‘Notova për 28 orë, thuajse më zuri gjumi!’
Pas 28 orë not në det të hapur në kanalin e Otrantos, avokatja australiane me origjinë shqiptare, ndërpreu sfidën e saj për shkak të gjendjes së v...