Ekipi i humbur i Demokratëve- akoma në kërkim të shpresave të humbura për të rrëzuar Donald Trump.
(FOTO: Donald Trump- president i zgjedhur i SHBA)   Ekipi tranzitor i presidentit të zgjedhur  Trump,  po diskuton mbi “vërtetësinë” e ...
Britani: May kërkon të ndryshojë Nenin 50 duke detyruar Eurofilët
(Foto: Theresa May, kryeministre e Britanisë së Madhe) Nga Donna Rachel Edmunds/ Dhoma e Komunëve ka një takim sonte në mbrëmje, pasi qeveri...
Donald Trump paralajmëron Kinën, por Obama takon kinezë në fundjavë
    -Por Shtëpia e Bardhë kërkon të sigurojë Pekinin për angazhimin në vazhdimësi të ShBA-së të politikës afatgjatë- Presidenti i z...
ISIS-i i shpall luftë Donald Trump në ditën e betimit, duke e quajtur “E premtja e përgjakur”
Shteti islamik po planifikon një sulm për “Të premten e përgjakshme” në të njëjtën ditë që Donald Trump do të bëjë betimin si president. Dhe or...
Në Tiranë ndjehet frymë e “ikjes” pas dështimit të të majtës në Europë
Nga Veritas.com.al/ Nuk ka si shpjegohet ndryshe veprimtaria e administratës e ditës së sotme, veç një ditë pas humbjes së kryeministrit të Ita...
Një gazetar po heton mbi pasuritë e paligjshme të kryeministrit dhe ministrave shqiptarë
(FOTO: Analisti Peter Tase) / Gazetari quhet Peter Tase. Ai është eksper amerikan për të ardhmen e politikës amerikane. Analiza e tij më e f...
Sanders: Media dhe lidershipi nuk kuptojnë. “Dhjetëra milionë” njerëz nuk janë as racistë as seksistë; janë thjesht të lënduar.
(FOTO: Sen. Bernie Sanders, kandidat për zgjedhjet presidenciale ne SHBA) Gjatë një interviste televizive për “Charlie Rose,” Senator Bernie Sa...
Pse ambasadori Lu kërkon takim urgjent me Presidentin?
NgaLeart Skiro/  Veritas.com.al/ Informacioni ka “rrjedhur” në mediat online. Ambasadori i Shteteve të bashkuara, Donald Lu, ka kërkuar sot një...
Drejtori i FBI: Hero apo batakçi?
(FOTO: Drejtori i FBI, James Comey) Është drejtori i FBI një hero apo një batakçi? Pyetja po vjen rrotull në mënyrë shumë intensive gjatë de...
Emailet Hillary-së? Mund të jenë asgjë. Por mund të jenë gjithçka!- Koment
Nga Leart Skiro/ Emailet? Emailet me informacion të rezervuar? Apo serveri privat dhe email-et private? Asgjë nuk dihet cila është cila. ...
Faqja 458 prej 469« E para...102030...456457458459460...E fundit »