Patozi: Mirënjohje dhe respekt për të gjithë ata, që përfaqësuan dhe votuan Bindjen Demokratike
Nga: Astrit Patozi/ Populli nuk gabon asnjëherë, kur voton. Kjo aksiomë vlen për të gjitha zgjedhjet. Dhe asgjë nuk mund ta justifikojë mosarri...
Rama në fjalimin e fitores: Basha, prano humbjen me dinjitet, bëre sa munde! PD skuadër e mirë, shtrijmë dorën e bashkëpunimit
Festa e socialistëve ka nisur në sheshin “Skëndërbej”, pas fitores historike në zgjedhjet e 25 prillit, Kryeministri Edi Rama i aka dedikuar këtë ...
Basha përgatitet të mos njohë zgjedhjet: ‘Beteja sapo ka filluar!’, thotë.
Lulzim Basha i PD mbajti një fjalim menjehre pas ceremonise se fitores te mbajtur nga Partia Socialiste. Ai hodhi gure mbi zgjedhjet e 25 prillit,...
Merr fund/ “Sot Ilir Meta jep dorëheqjen”. Vjen reagimi i bujshëm nga…
Gazetari Arian Çani tha se presidenti Ilir Meta pritet që të japë sot dorëheqjen si pasojë e humbjes në zgjedhje. Duke iu referuar burimeve të ti...
PS merr mandatin e tretë, Rama shpall fitoren: Të gjithë bashkë me skuadrën kampione të patronazhistëve sot në Sheshin ‘Skënderbej’
Kur kanë mbetur edhe votat e fundit për t'u numëruar, Partia Socialiste po bëhet gati të festojë sot për fitoren historike. Në Facebook, kryemi...
Rezultati final/ PS mund thellë Ilir Metën edhe në vendlindjen e tij
Në Bashkinë Poliçan është mbyllur procesi i numërimit të votave. Mësohet se fituese në këtë bashki rezulton të jetë Partia Socialiste me një rezul...
Mandati i tretë nuk është luks…
Nga Ardit Rada Teksa gjysmat e kutive të 25 Prillit janë numëruar, duket se Edi Rama do ta përmbysë historinë e qeverisjeve në vend. Ajo fjala ...
Ish-Këshilltari i Toni Blair poston projeksionin: Rama drejt një fitoreje të tretë edhe më të madhe se e dyta
Ish-Këshilltari i ish-kryeministrit britanik Tony Blair, i cili  shërbeu 3 mandate si kryeministër në vendin ishullor, Alastair Campbell, ka regua...
Basha e ka marrë vesh humbjen, por flet për fitore: ‘Alenca për Ndryshim po korr fitore të madhe’, thotë
Ndryshe nga dita e djeshme ku i shfaq i buzëqeshur dhe i lumtur ndërsa thoshte se PD fitoi ende pa nisur procesi i numërimit, sot kreu i PD-së Lul...
OSBE dhe KE: Po rivendoset besimi te zgjedhjet, procesi ishte transparent dhe i qetë, e diela dita më e mirë! Vrasja në Elbasan, ngjarja më e rëndë
Vëzhguesit e misionit të OSBE-ODIHR-it e vlerësuan të qetë dhe transparent procesin zgjedhor ndërsa veçuan si ngjarjen më të rëndë atë të Elbasani...
Faqja 6 prej 469« E para...45678...203040...E fundit »