Hoqi dorë nga mandati, por Tom Doshi është më i votuari në Shkodër, lë pas kandidatët e PS dhe të PD
Ka përfunduar pak orë më parë numërimi i kadidatëve për deputet në Shkodër. Në këtë qark mandatet janë ndarë 5 për Partinë Demokratike, 3 për Part...
Numërimi për kandidatët/ Thyejnë herësin deri tani Boçi, Xhafaj dhe Rakipi! Ilir Beqaj nuk futet në Kuvend, edhe Spahia i PD nuk ia del
Dita e sotme duket se do të jetë edhe përmbyllësja e procesit të numërimit të votave edhe për kandidatët. Deri tani janë vënë re shumë surpriza vi...
Thyen “herësin” në Tiranë/ Emri i njohur nga Socialistët futet direkt në Kuvend…
PS arriti të siguronte besimin e shqiptarëve për mandatin e 3-të, kurse në Tiranë socialistët morën 18 mandate. Rreth 30 minuta më parë u njoft...
SHBA përgëzon Shqipërinë dhe kryeministrin Rama. DASH: Respektim të rezultatit të zgjedhjeve! Kim: Populli foli qartë
Reagon DASH për zgjedhjet në Shqipëri. “ShBA përgëzon popullin e Shqipërisë për zgjedhjet e tyre të fundit. Ne shpresojmë të vazhdojmë partneri...
Celibashi: Nuk do të lejojmë asnjë lloj transformimi të votës nga një kandidat te një tjetër! Pjesëmarrja në votime për zgjedhjet e 25 prillit ishte 46.32%
Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi në një deklaratë për mediat ka folur rreth procesit të numërimit të votave për kandidatët për deputetë. Celibash...
Meta: Gati për të firmosur dekretin për mbrojtjen e Republikës dhe vdekjen e tradhtarëve
Iniciativën per shkarkimin, Meta nuk e priti mirë. Ai  tha se nuk kërcënohet nga “Tao Tao”, (duke iu referuar Taulant Ballës), e duke thënë se ka ...
Meta nuk dha dorëheqjen/ Balla: Sa të përfundojë numërimi, Ilirin e nxjerrim në pension!
Ilir Meta nuk mbajti fjalën e dhënë që nëse do të fitonte Edi Rama, do të jepte dorëheqjen nga posti i presidentit dhe sot e përforcoi këtë qëndri...
Sali Berisha thotë se 25 prilli është ‘ditë e zezë’ në historinë e demokracisë në Shqipëri!
Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për herë të parë pasi PD-ja humbi zgjedhjet e 25 prillit. NGA MESAZHI I BERISHËS: 25 prilli, dite e z...
PS merr mandatin e tretë historik! Erdogan, Mitsotakis, Di Maio, Enver Hoxhaj, Ali Ahmeti dhe Zaev urojnë Ramën! Asnjë fjalë nga Kurti dhe Vuçiç
Në ditën e parë që është konfirmuar fitorja e mandatit të tretë, kryeministri Edi Rama ka marrë urimet e para nga liderët fqinj. Presidenti tur...
Zgjedhjet në Shqipëri, BE: Procesi gjithëpërfshirës dhe i mirëorganizuar nga KQZ! Palët të respektojnë rezultatin
Përfaqësuesi i Lartë i Politikës së Jashtme, Josep Borrell dhe Komisioneri për Zgjerimin, Olivér Várhelyi i cilësuan zgjedhjet parlamentare të 25 ...
Faqja 4 prej 468« E para...23456...102030...E fundit »