Komitetit të Parlamentit Europian: Si u sajua lajmi i rremë se Rama kishte lejuar importin e 1,300 ton mbetjeve toksike
Komiteti i Parlamentit Evropian për Çështjet e Jashtme publikoi pak ditë më parë një raport të hollësishëm lidhur me publikimin e Fake News dhe De...
Ambasadore Kim: “Artikulli i Lapsit paraqet situatën në mënyrë të gabuar”. Përgjigjet Lapsi.
Ambasadorja e SHBA-ve, ka shpërndarë në rrjetin social Twitter, një artikull të medias online, Lapsi.al, duke deklaruar se faktet në artikullin e ...
Ndahet nga jeta Presidenti i televizionit “Fax News”, Kasem Hysenbelliu. Humb betejën me Covid-19
Ndërron jetë në moshën 59 vjeçare, Kasem Hysenbelliu, presidenti i televizionit Fax News dhe ish-drejtues i grupit mediatik News24, BalkanWeb, Gaz...
AT&T raportohet se po kërkon të shesë CNN, Jeff Bezos- blerësi potencial
AT&T thuhet se po shikon shitjen e CNN për të paguar borxhin e saj masiv, por kompania kabllore e lajmeve mund të ketë arritur kulmin e saj "d...
ARRESTOHET DEPUTETI DHE GAZETARI MILAIM ZEKA
Prokuroria Themelore në Prishtinë ka lëshuar urëdhrin për arrestimin e deputetit të  Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka për shkak të kërcënimit të p...
Media ka injoruar sulmet e dhunshme ndaj mbështetësve të Trump në tubimin e MAGA
-Rep Lee Zeldin, R-N.Y., tha se ]blackout i mediave' ishte 'e tmerrshme' dhe ‘tregues'- Konservatorët kritikuan  mediat për dështimin që shkakt...
Koha për të injoruar paragjykimin e mediave të rreme dhe për të qenë media
Nga: JOHN NOLTE   Ne fituam, dhe kjo do të thote se eshte koha qe Media e Re te ndaloje t'i pergjigjet dhe te reagojë ndaj medias fake ...
Gazetari i ‘Radio Evropa e Lirë’ vritet në jug të Afganistanit
Elyas Dayee, gazetar i Radios Evropa e Lirë, është vrarë të enjten në provicën afgane Helmad, si pasojë e një bombe që i është ngjitur në makinë...
Tritol në shtëpinë e gazetarit, Unioni i Gazetarëve: Vepër kriminale ndaj tij dhe familjes!
Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka reaguar për shpërthimin me tritol që u regjistrua pas mesnate në shtëpinë e gazetarit Elidon Ndreka.  Unioni...
Karikaturat e Profetit Muhamed/ Bujar Kapexhiu kërcënon Mustafa Nanon: ‘Për besimin unë të vras…’.
Karikaturisti Bujar Kapexhiu është përplasur në debat në emisionin ‘Open’ me analistin Mustafa Nano. Në debat e sipër, Nano ka hedhur aku...