Meta kërkon arrestimin e gazetarit pas dëshmisë kundër tij: ‘KryeDoçi zhgarravitës ordiner, të izolohet menjëherë…’.
Presidenca ka reaguar ashpër pas dëshmisë së gazetarit Adriatik Doçi të dhënë ditën e sotme në Komisionin e Sigurisë Kombëtare, ku deklaroi se pre...
Edhe pse anti- Trump e ashpër, Rachel Maddow e MSNBC u bën thirrje shikuesve që t’i urojnë Trump një shërim të shpejtë
Moderatore dhe komentatore politike në MSNBC, Rachel Maddow, e njohur si liberale dhe anti- Trump mbajti një monolog të zymtë të Premten në televi...
Skandali i medias/ Uashington Post shkruan pas diagnozës: ‘Imagjinoni [sa mirë] të mos mendosh më kurrë Trump…
Washington Post postoi në Tweeter pasi Trump u diagnostikua me Coronavirus: ‘Imagjinoni si do të jetë sikur asnjëherë të mos të na duhet të mendoj...
Shtetet e Bashkuara/ Në debatet presidenciale moderatorët mund të lejohen të ndërpresin mikrofonët
Komisioni për Debatet Presidenciale mund të lejojë moderatorët për dy debatet e ardhshme, të presin mikrofonat e Presidentit Trump ose Joe Biden n...
Robert Goro: Ditët e zjarrta të ’97-s; BBC në “bankën e të akuzuarve”
  Në 1997, Shqipëria u ndodh në buzë të greminës, nga trazirat më të rënda pas Luftës së Dytë Botërore. Falimentimi i skemave piramidale, ku më...
Gara Trump- Biden/ Komisioni për Debatet Presidenciale Shpall Moderatorët e Debatit
Komisioni për Debatet Presidenciale (CPD) ka zgjedhur moderatorët për tre debatet e ardhshme presidenciale - Chris Wallace të Fox News, Steve Scul...
Pas pesë vjetësh zgjohet Charlie Hebdo: 14 të dyshuar në gjyq për masakrën në Paris.
Katërmbëdhjetë persona janë duke u gjykuar në Francë për sulmin vdekjeprurës në revistën satirike Charlie Hebdo që ndodhi në vitin 2015. Shumic...
Larry King humb 2 fëmijë brenda pak javësh nga njëri-tjetri
-Dy nga fëmijët e rritur të legjendës televizive Larry King kanë vdekur brenda pak javësh nga njëri-tjetri, ka konfirmuar Fox News. Të dy vdiqën k...
Manjati i mediave në Hong Kong arrestohet për shkelje të ligjit të sigurisë
Manjati i biznesit të mediave në Hong Kong, Jimmy Lai, është arrestuar dhe zyrat e gazetave të tij u bastisën nga policia nën akuzat për bashkëpun...
Ish shefja e AMA-s, Endira Bushati reagim për çështjen Ora News: ‘Nëse SPAK do të hetojë, le t’i shkojë deri në fund!
Nëse SPAK do të hetojë, le t’i shkojë deri në fund… Le të hetojë si lindi Ora News…. Mbesa 18 vjeç e A. Frangaj “fitoi” nga KKRT në 2006 një...