Edi Rama nga podkasti me gazetaren britanike Taylor: ‘Erdhe këtu takove djallin’
Gazetarja britanike Alice Taylor do të jetë e ftuara radhës e kryeministrit Edi Rama në episodin e dytë të podkastit ‘Flasim’. Kreu i qeverisë ka ...
U kishin vënë gjobë linjave të autobusëve në Tiranë. Gati padia për “Jeta osh Qef” dhe “Lolita”
Bashkia e Tiranës po përgatit disa padi dhe do do të bëhen denoncimet përkatëse në Prokurorinë e Tiranës për dy blogje të njohura si “Jeta osh Qef...
Ndahet nga jeta në moshën 84-vjeçare Gianni Mina, ikonë e gazetarisë italiane
Është shuar në moshën 84-vjeçare gazetari dhe prezantuesi i njohur italian  Gianni Mina. Ai vdiq të hënën në Romë pas një sëmundjeje të zemrës, si...
Sulmi me armë në Top Channel, policia: 100.000 € për këdo që jep informacion për autorët!
  100 mijë euro do të përfitojë kushdo që ka informacion për atentatorët e sulmit ndaj Top Channel pak pas mesnatës të datës 27 mars dhe d...
Sulmi me armë ndaj Top Channel, reagon OSBE në Tiranë: Dënojmë sulmin. Të hetohet sa më shpejt incidenti dhe motivet!
Zyra e OSBE në Tiranë ka reaguar pas sulmit me kallashnikov ndaj Top Channel, ku mbeti i vrarë roja i sigurisë, Pal Kola. OSBE kërkon që të het...
Të shtënat drejt Top Channel/ Rama: ‘Agresion kriminal! Të përgjigjen agjencitë ligjzbatuese!’
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas atentatit ndaj godinës së Top Channel ku mbeti i vrarë roja i sigurisë. Rama e ka quajtur këtë një akt agr...
Të shtëna me armë drejt Top Channel Tv, humb jetën roja i sigurisë
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pas mesnate në Tiranë, ku është qëlluar me armë zjarri drejt televizionit Top Channel. Për pasojë ka humbur jetën r...
Shqipëria dhe Greqia shpalosin miqësinë në një event jo të zakontë: Media franceze
Ekspozita e kryeministrit Edi Rama në Athinë ka tërhequr vëmendjen e mediave të huaja. Televizioni francez TV5 Monde i ka kushtuar një reportazh e...
”The Guardian”: Edi Rama, artisti i botës së politikës
Në tavolinën e bisedimeve do jenë hapat konkretë që do të ndiqen për të vënë në jetë një marrëveshje paraprake të rënë dakord mes Ramës dhe Sunak ...
Revista amerikane ‘Time’ rendit Beratin në vendet më të mrekullueshme në botë.
Kryeministri Edi Rama ka postuar në faqen e tij të Facebook një artikull që revista prestigjoze amerikane “Time” ia ka dedikuar qytetit të Beratit...