“La República”: Zbuloni Shqipërinë, destinacioni turistik më ekonomik në Evropë
Për shumë amerikano-latinë, dëshira për të eksploruar Evropën është mjaft e madhe. Megjithatë, të vizitosh qytete si Parisi, Roma apo Barcelona mu...
“Kam menduar të vras veten”, Zamira Kita rrëfehet për Podcastin e Ramës.
Aktorja Zamira Kita ishte e ftuar në podkastin “Flasim” të kryeministrit Edi Rama. Teksa ka treguar fillimet e karrierës së saj, ajo ka rrëfyer se...
Revista zvicerane: Shqipëria, destinacioni turistik evropian
Për një kohë të gjatë, Shqipëria ka qënë një vend i zoluar në mes të Evropës. Kjo ndryshoi gradualisht pasi udhëtarët e parë u magjepsën nga vendi...
“Kathimerini”: Hakmarrje e Ramës, por ç’do bëjë tani Athina?
Dënimi i Fredi Belerit është pasuar nga një jehonë e fortë në mediat dhe politikën greke. Reagimet kanë qenë të shumta si nga qeveria, ashtu edhe ...
Gazetari Zamir Dule, i dhunuar për vdekje nga SHIK në vitin ’97, kërkon ndihmë për jetën.
Nga Gëzim Hashimi Gazetari i mirënjohur i kronikës së zezë Zamir Dule, në një gjendje të rëndë shëndetësore, është shtruar urgjentisht në spita...
Revista britanike “Rest Less”: Shqipëria ndër vendet nën radar për t’u vizituar në 2024
Udhëtimi është një nga gëzimet më të mëdha dhe më emocionuese të jetës… por ndonjëherë mund të duket sikur të njëjtat vende marrin gjithë lavdinë,...
Marrëveshja Shqipëri-Itali për emigrantët, Reuters: Shembulli i parë në Europë
"Porti i Shëngjinit, dikur bazë ushtarake e marinës shqiptare, tani do të presë emigrantë afrikanë, aziatikë dhe të Lindjes së Mesme që do të dërg...
Zëri i Amerikës: Ahmetaj foli pa fakte dhe prova, u bazua në interpretime
Media e njohur Zëri i Amerikës, e cilëson deklarimet e mbrëmshme të ish Ministrit të Financave, Arben Ahmetaj, si të pabazuar në prova dhe në fakt...
Rama publikon artikullin e “Washington Post”: Shqipëria, një nga 12 destinacionet perfekte për vitin 2024
Shqipëria është cilësuar si një nga 12 destinacionet perfekte për vitin 2024, nga prestigjozja “Washington Post”. Kryeministri Edi Rama ka publ...
Shqipëria mes nëntë vendeve më të lira evropiane: “Your Digital Wall”
Çdo hodofil ka dëshirë të shkojë në një udhëtim në Evropë. Një kontinent i mbushur me vende magjepsëse me peizazhe të gjelbra, pamje të ndryshme d...