rotestojnë gazetarët/ Qeveria Kurti mbylli televizionin “Klan Kosova”
Asociacioni i Gazetarëve në Kosovë mbajti këtë të hënë një protestë për të kundërshtuar vendimin  e Qeverisë së Albin Kurtit që vendosi ti pezullo...
Përplasjet në veri/ Media gjermane, shuplakë Albin Kurtit: ‘Kosova jashtë loje!’
Kurti humb mbështetjen e perëndimorëve edhe pse frika e qeverisë së Kosovës nuk është aq pa bazë. Mediat gjermanishtfolëse rreth zhvillimeve të ...
Vdekja e Berlusconit, ndërpriten transmetimet e “Mediaset”
Lajmin për vdekjen e Silvio Berlusconit e kanë konfirmuar edhe kanalet e “Mediaset”. Të parët që e dhanë atë, të përlotur, ishin Federica Panic...
The Economist: “Rama solli ndryshim në Ballkan, po ndikon edhe tek Serbia”
Pjesa më e errët dhe më e diskutueshme e Evropës, Ballkani mund të ketë një dritë të re udhëheqëse. Ai është kryeministri i Shqipërisë, 58 vjeç...
Gazeta Telegraph: Rama kritikon Sunak dhe akuzon Qeverinë britanike për propagandë
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka kritikuar homologun Rishi Sunak për taktikat e “shijes së keqe” lidhur me goditjen e tij ndaj emigrantëve m...
CNN rendit Shqipërinë mes 12 alternativave për t’u vizituar këtë verë: “Perlë mesdhetare”
Rrjeti televiziv amerikan, CNN ka renditur Shqipërinë mes 12 alternativave për t’u vizituar këtë verë, si destinacion turistik i qëndrueshëm, mes ...
Mediat greke njoftojnë se Dendias telefonon Ramën pas arrestimit të Belerit.
Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias ka kontaktuar me kryeministrin Edi Rama pas arrestimit të Fredi Belerit për shitblerje votash. Biseda mes t...
Liria e shtypit, Shqipëria ngjitet me 7 vende në renditje: “Reporterët pa kufij”:
Shqipëria dhe Kosova renditen mes vendeve problematike në raportin e organizatës “Reporterët pa Kufij, Indeksi botëror për lirinë e shtypit, edhe ...
Enkel Joti, drejtor i RTSH, jep dorëheqjen. Emërohet zv.ministër i Mbrojtjes
Drejtori i Pergjithshem i Radio Televizionit Shqiptar, Enkel Joti, ka dhënë dorëheqjen. Përmes një shkrese drejtuar Këshillit Drejtues të RTSH-...
Ndahet nga jeta Nebil Çika, publicist, ish-kreu i të përndjekurve politikë
Gazetari dhe publicisti i njohur, Nebil Çika është ndarë nga jeta sot në moshën 58-vjeçare. Çika prej vitesh ka mbajtur postin e ish-kreut të të p...