“Daily Mail”shkruan për vendin tonë: Riviera shqiptare, sekreti më i bukur i pushimeve në Evropë
Unë jam Gilbert Ott, një ekspert udhëtimesh dhe më poshtë vijojnë disa nga arsyet pse Riviera Shqiptare është destinacioni sekret më i bukur i pus...
“Der Spiegel”: Edi Rama, fituesi i ditës!
Fituesi i ditës për gjermanen “Der Speigel” në editorialin e mëngjesit është padyshim kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Lind pyetja, pse? ...
Roberto Saviano dënohet për shpifje kundra Giorgia Melonit.
Shkrimtari i njohur italian, Roberto Saviano, i njohur për shkrimet e tij kurajoze kundër krimit dhe mafias, u dënua me 1 mijë euro gjobë për shpifje ndaj Kryeministres së Italisë, Giorgia Meloni....
Drejtuesi i portalit “Shkodra.news” arrestohet për shpifje dhe dhunë në familje.
Policia arrestoi pronarin e portalit “Shkodra.news” Robert Staka nën akuzën e fyerjes, shpifjes dhe ndërhyrjes së padrejtë në jetën e të tjerëve. ...
Unioni i Gazetarëve dënon dhunën ndaj Gjergj Zefit: ‘Kërcënim ndaj lirisë së fjalës!’.
Gazetari dhe botuesi i portalit Pamfleti, Gjergj Zefi është dhunuar dje me sende të forta në Tiranë. Motivet e këtij sulmi mbeten ende të paqar...
Rupert Murdoch bën një hap pas, kalon në rolin e ri të Kryetarit Emeritus të Fox Corporation dhe News Corp.
“Gjatë gjithë jetës sime profesionale, jam angazhuar çdo ditë me lajme dhe ide dhe kjo nuk do të ndryshojë” Manjati i medias Rupert Murdoch po be...
Spartak Ngjela: Të mbyllen me ligj televizionet që ftojnë antishqiptarë në studio!
Avokati Spartak Ngjela kërkon nga kryeministri Edi Rama që t’u heqë licencën televizioneve që flasin kundër interesit kombëtar nëpër studio. I ...
Rama i shkruan gazetarit grek pas artikullit kritikues. Befasohet autori.
Kryeministri shqiptar Edi Rama ka reaguar në lidhje me një artikull të publikuar nga media greke ‘Kathemerini’ për çështjen Beleri, ku thuhej se k...
Gjykata vendos në favor të Klan Kosovës, shtyhet ekzekutimi i vendimit për pezullimin.
Gjykata Komerciale ka aprovuar padinë e Klan Kosovës për ta shtyrë ekzektuimin e vendimeve që ia suspendojnë licensën e biznesit. Ky vendim nënkup...
Gjykata Komerciale shtyn vendimin e MINT-it për Klan Kosovën
Gjykata Komerciale e ka aprovuar ankesën e Klan Kosovës, duke e shtyer vendimin e MINT-it rreth pezullimit të certifikatës së biznesit. Kështu ...