Profil i Lisa Marie Presley-t, jeta e trazuar e saj dhe Michael Jackson
Lisa Marie Presley, këngëtarja dhe fëmija i vetëm i Elvis dhe Priscilla Presley-t, ndërroi jetë në moshën 54-vjeçare.  Ajo lindi në Memphis më 1 ...
Rama publikon pamjet nga Lezha: Të hënën nis puna për transformimin e shëtitores pranë lumit Drin
Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet e projektit për transformimin e shëtitores pranë lumit Drin në Lezhë teksa njofton se të hënën do të nis...
Vdes e bija e vetme e Elvis Presley, këngëtarja Lisa
Këngëtarja Lisa Marie Presley, vajza e vetme e mitit të rokut Elvis Presley, ka ndërruar jetē pas një arresti kardiak. Artistja d...
Betohet para Presidentit anëtarja më e re e Gjykatës Kushtetuese: Cila është Marjana Semini?!
Anëtarja e re e Gjykatës Kushtetuese, Marjana Semini është betuar këtë të hënë para presidentit Bajram Begaj. Presidenca njoftoi se pas ekzekut...
Pastruesja që grabiti 500 mijë euro/ Rozeta Dobi: Paratë i mora në banesën e Alda Klosit!
Rozeta Dobi është shprehur se gjithë shuma e parave të gjetura në banesën e saj është është marrë në shtëpinë e Alda Klosit, ish-shefe kabineti e ...
Kevin McCarthy zgjidhet kryetar i Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-së pas 15 raundeve votimi
Kevin McCarthy është zgjedhur Kryetar i Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-së pas shkëmbimeve të nxehta mes republikanëve. U deshën 15 raunde voti...
Vdes futbollisti i përbotshëm, Gianluca Vialli
Përsëri zi në botën e futbollit. Gianluca Vialli ish-sulmuesi i Sampdoria, Juventus, Chelsea dhe Kombëtares italiane u nda nga jeta në moshën 58-v...
Vladimir Putin lavdëron presidentin Erdoğan: “Lider i fortë dhe i vendosur!’.
Presidenti rus Vladimir Putin vlerësoi sot presidentin turk Recep Tayyip Erdoğan si “një lider të fortë dhe një partner të besueshëm”, raporton Anad...
Shqipëria, vendi më i keqkuptuar i Evropës dhe Bjeshkët e Nemuna
Alpet shqiptare janë bërë pjesë e rubrikës së mirënjohur të BBC Travel, Slowcomotion. Aty ku lexuesi ftohet të dalë jashtë dhe të lidhet me bot...
Nga karriera, te jeta personale/ Kush ishte Pele, legjenda që mahniti gjithë botën e futbollit?
Legjenda e Brazilit, Pele ka ndërruar sot jetë në moshën 82-vjeçare, duke hidhëruar të gjithë botën e futbollit. Ai vuante prej kohësh nga kanceri...