Vdes Pele, Brazili 3 ditë në zi
Pele, “Mbreti” i futbollit, i cili fitoi tre Kupa Bote dhe u bë një nga figurat sportive kryesore të shekullit të kaluar, ndërroi jetë të enjt...
Ndahet nga jeta profesori Refik Kadija, themelues i departamentit të gjuhës angleze
Një lajm i trishtë ka ardhur mëngjesin e sotëm. Profesori që i ka mësuar studentëve shqiptar letërsisë angleze, Refik Kadija, është ndarë nga jeta...
Kush është trajneri i Kombëtares Shqiptare në Futboll, braziliani pasues i Edy Reja?
Braziliani Silvinho sipas të gjitha gjasave do jetë trajneri i ri i kombëtares shqiptare. Burime të Report TV në Federatën Shqiptare bëjnë me dije...
Berisha për ambasadorin britanik: I korruptuar nga Rama për të më shpallur ‘non grata’
Nga Rajmonda Basha Kryetari i demokratëve, Sali berisha në një konferencë për mediat ka hedhur akuza për ambasadorin britanik në ...
Shoferja që drejtonte makinën me 40 kilogram drogë në Qafë-Thanë, punonte në AKSH
Erisa Fero është arrestuar nga policia kriminale e Korçës si pjesë e një grupi që kryente tregtinë e drogës. Gazetari Elton Qyno raporton se Er...
Në Big Brother VIP qenka futur edhe Jozefina Topalli
Nga Denis Dyrnjaja Në edicionin e dytë të BBV është futur për të konkurruar edhe Luis Ejli, i njohur në publik si këngëtar. Si çdo kush që ka n...
Kosova/ Vjosa Osmani shfaqet me rroba lufte njësoj si Velensky: ‘Jemi gati!’.
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është parë për herë të dytë e veshur me rroba ushtarake. Komandantja Supreme e Ushtrisë së Kosovës ka mbajtur...
Mediat në botë: “Zelensky si Chuchill”, pas fjalimit në Kongresin Amerikan
Fjalimi i presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky në Kongresin Amerikan të mërkurën mbrëma është cilësuar si një fjalim historik dhe shumë i sukse...
Zbulohet pasuria e Altin Dumanit: Jeton në një pallat me parafabrikatë
Gazetari Poli Hoxha zbuloi se Altin Dumani jeton në një pallat me  parafabrikatë. “Dumani jeton në një lagje aty ku ka jetuar kur ka ardhur në ...
Kylian Mbappé, futbollisti i të ardhmes, sot mbush 24 vjeç
Kylian Mbappé është futbollist profesionist francez, i cili luan si sulmues për Paris Saint-Germain dhe Kombëtaren Franceze. Ai lindi në Par...