Beyonce shtë fituesja e madhe e natës së fundit në MTV VMAs në New York.

Këngëtarja mori shtatë çmime duke përfshirë edhe çmimin prestixhoz për videon e vitit.

“Para së gjithash dua të falënderoj vajzën time të bukur dhe burrin tim të mahnitshëm për gjithë mbështetjen e tyre”, tha ajo gjatë një fjalimi prezantues.

I mbajtur vit për vit, ceremonia e çmimeve  VMAs, nderon muzikantët për përpjekjet e tyre vizuale. Ceremonia e këtij viti u mbajt në Madison Square Garden in New York.

Beyonce, e cila ishte dominuar për tetëë çmime, u kthye në shtupoi me çmimin për Vieon më të mirë të Femrës, për Regjinë më të mirë dhe Kinematografinë më të mirë.

34 vajçarja solli një natë shumë impresive me 16 miksime këngësh të marra prej albumit të saj më të fundit, Lemonade.

Fitues të tjerë janë edhe Calvin Harris, Fifth Harmony dhe  Drake.

(BBC- Veritas.com.al)