Shpëtohen 3 turistët çekë, të bllokuar mes Thethit e Valbonës. Ende pa gjurmë turisti gjerman në Karaburun.
Mes kufirit të Thethit e Valbonës për shkak të terrenit të thepisur, ditën e sotme 3 turistë çekë mbetën të bllokuar për disa orë në humnerë në zo...
Liderët e “Open Balkan” takim online, diskutohet për një agjenci të përbashkët për investime.
Tre liderët ballkanikë të “Open Balkan” kanë zhvilluar një takim online të premten e 8 korrikut. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ai i Maqe...
Ulet çmimi i naftës, 8 lekë më pak, nga sot ora 18:00, shitet me 235 lekë/litër!
Pa kaluar 24 orë, çmimi i naftës dhe benzinës ka pësuar sërish rënie. Bordi i Transparencës ka publikuar shifrat e reja me të cilat do të shitet n...
Balluku konfirmon zonën me naftë dhe gaz që ka zbuluar Shell
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka konfirmuar vendndodhjen e burimit të hidrokarbureve (naftë dhe gaz) të cilën e ka zb...
Rama: Zbulimi i Shell-it në Shqipëri do të ketë rol kyç edhe në Evropë
 “Shoqëria ndërkombëtare energjetike, Shell, ka kryer një zbulim shumë të rëndësishëm në Shqipëri. Mund të jemi në fazën e një zbulimi, i ci...
Rama nga Holanda: “SHELL ka zbuluar sasi të mëdha nafte dhe gazi në Shqipëri”
Kompania holandeze SHELL ka zbuluar sasi të mëdha nafte dhe gazi në vendin tonë. Lajmin e dha kryeministri Edi Rama në takimin me përfaqësues ...
Mes Shqipërisë dhe Kosovës krijohet ‘aleanca’ Pushimet pa kufij.
Realizohen “Pushimet e para pa kufi mes Shqipërisë dhe Kosovës”. Kështu shkruan kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, teksa ka shpërnd...
Hapet rruga Kardhiq-Delvinë, tani Tiranë- Sarandë 3 orë më pak
Rruga e re Kardhiq-Delvinë, e cila shkurton kohën e udhëtimit drejt Sarandës, është gati.  Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit e Shqipërisë, Mirela...
Shqipëria i qëndron Kinës më larg mes vendeve të tjera të Ballkanit Perëndimor.
 Moszhvillimi ekonomik dhe reduktimi i kapaciteteve demokratike, si dhe qasja e rezervuar dhe prania e pamjaftueshme e Bashkimit Evropian dh...
Karavasta/ Parku fotovoltaik, më i madhi në gjithë Ballkanin; ndëtimi i tij nis sot.
 Parku më i madh fotovoltaik jo vetëm në Shqipëri, por në gjithë Ballkanin, do të marrë jetë zyrtarisht, për ta kthyer vendin në një...