BE nuk e pranon “lojën” Greqisë për çështjen Beleri: ‘Mos i ngrini çështjet bilaterale në nivel Unioni!’
Zëdhënësi i Bashkimit Europian, Peter Stano i ka dhënë një përgjigje të qartë dhe të prerë Greqisë për çështjen e Fredi Belerit, ku Athina kërcëno...
LiriDona dhe trimat e mjerë shqiptarë
Nga Martin LEKA Makabër. Burri porosit vrasjen e gruas. (referoju: bashkëshor...
Dy fëmijët e Liridona Ademajt nisen drejt Suedisë, merren në përkujdesje nga shteti
Dy fëmijët e Liridona Ademajt kanë udhëtuar të shtunën drejt Suedisë. Mediat në Kosovë konfirmojnë se shteti suedez tashmë i ka marrë ata në pë...
DASH: Kosova dhe Serbia të zbatojnë plotësisht detyrimet e tyre nga marrëveshja e Brukselit
Që nga fillimi i bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi në vitin 2011, Perëndimi e ka theksuar se ky është kusht për integrime...
Shqiptarët më pozitivë me BE se çdo vend tjetër në Europë: Sondazhi
Qytetarët shqiptarë kryesojnë listën e vendeve më pozitive ndaj BE-së krahasuar me çdo vend tjetër europia...
“Organizata të huaja duan të radikalizojnë rininë”. DASH, raport për terrorizmin. Vlerësim Shqipërisë, kritika Kosovës
Korrupsioni dhe barrierat ndaj shpërndarjes së informacionit mes agjencive qeveritare, koordinimi i pamjaftueshëm dhe një sistem i dobët gjyqësor ...
Athina miraton deklaratën: Pa zgjidhjen e çështjes së Fredi Belerit, s’ka integrim në BE
Greqia ka konkretizuar qëndrimin e saj për ta përdorur çështjen “Beleri” si kusht për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Sipas me...
Kathimerini: Athina është nën presionin e madh të BE-së për Shqipërinë, Gjermania dhe Spanja nuk tolerojnë
Nga Vassilis Nedos, Alexandra Voudouri Konsultime intensive diplomatike po zhvillohen lidhur me Greqinë që të pranojë të dërgojë një letër në e...
Prishtina bllokon mbajtjen e zgjedhjeve në komunat me shumicë serbe në Kosovë.
Prishtina zyrtare hodhi poshtë kërkesën që autoritetet serbe i drejtuan OSBE-së dhe jo qeverisë së Kosovës , që të përfshihet në mbledhjen e votav...
Kurti nuk mori pjesë në samitin e Diasporës, zëdhënësi: Kishte angazhime të tjera
Në Tiranë u zhvillua sot Samiti i tretë për Diasporën. Me ftesë të kryeministrit shqiptar, Edi Rama, po merr pjesë presidentja e Kosovës Vjosa Osm...