Rama: Çdo sulm mbi Kosovën është sulm mbi Shqipërinë, i qëndrojmë pranë edhe nëse përdoren armët
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, tha se çdo sulm mbi Kosovën, është sulm mbi Shqipërinë. Ai tha se Kosova nuk është vetëm, jo thjesht se e ...
Seancë e jashtëzakonshme për Kosovën në KS të OKB, të pranishëm Vuçiç dhe Kurti
Serbia i ka dërguar të hënën misionit të Guajanës, që kryeson Këshillin e Sigurimit të OKB-së, kërkesë për mbajtjen e një sesioni të jashtëzakonsh...
SHBA paralajmëron Kurtin, vjen kthesa e kryeministrit
Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka paralajmëruar pasoja në cilësinë e partneritetit me Kosovën, në rast se kryeministri Albin Kur...
Trafik armësh nga Kosova në Shqipëri, shkatërrohet grupi kriminal, 7 të ndaluar
Policia e Shtetit ka sekuestruar 40 kilogram tritol që vinte nga Kosova dhe ka vënë në pranga disa persona. Drejtori i Drejtorisë Vendore të Po...
Goditet rrjeti i trafikantëve nga Kosova, sekuestrohen mbi 200 kallëpe tritoli
Drejtori i Policisë së Tiranës, Tonin Vocaj, bëri me dije detaje nga operacioni i goditjes së grupit të strukturuar kriminal, i cili merrej me tra...
Pas liberalizimit të vizave, 150 mijë qytetarë e lanë Kosovën në janar, njejtë me para luftës
Liberalizimi i vizave në muajin janar ka sjellë largimin në masë të shqiptarëve të Kosovës. Autoritetet informuan mediet se në katër javët e pa...
“Një Ballkan pa kufi”, Ali Ahmeti: Ëndrra ime- Shtetet e Bashkuara të Europës!
Që prej vitit 1912, kur trojet shqiptare u shpërndanë në disa shtete, ëndrra e të gjithë patriotëve shqiptarë dhe i shqiptarëve në Shqipëri ishte ...
Hyn sot në fuqi rregullorja e re e BQK. Ndalohet përdorimi i dinarit serb në Kosovë
Hyn sot (1 shkurt) në fuqi rregullorja që ndalon përdorimin e dinarit serb në Kosovë. Rregullorja e publikuar më 17 janar, njeh monedhën Euro p...
Rama për ministrin e Jashtëm turk: ‘Një prej mendjeve më të mprehta që kam pasur privilegjin të njoh!’
Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetin social Facebook pamje nga takimi në Kryeministri me ministrin e jashtëm turk Hakan Fidan. Kreu i ...
Kosovë/ Kurti lë pa rrogë avokatët e Hashim Thaçit, ata kërkojnë dorëheqjen!
Avokatët e Gregory Kehoe, Joe Reeder, “Greenberg Legal Associates” dhe anëtarët e tjerë të kësaj kompanie kanë kërkuar t’u mundësohet tërheqja nga mbrojtja e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Tha...