Një shpërthim i fuqishëm trondit aeroportin e Damaskut, Siri.
(FOTO: Aeroporti i Damaskut në momentin e shpërthimit) Një eksplozion i fuqishëm ka goditur aeroportin ndërkombëtar të Damaskut- sipas raportit...
300 Marinsa të Shteteve të Bashkuara ‘në rrugë’ drejt bastioneve të Talibanëve në Afganistan.
  Sipas një vlerësimi, 300 Marinsa të Shteteve të Bashkuara i janë drejtuar bastioneve të Talibanëve në Afganistanin perëndimor, provinca ...
Kryeministri i Pakistanit, në pritje të gjykimit mbi përfshirjen në Panama Papers
Gjykata Supreme e Pakistanit ka njoftuar hapjen e procesit gjyqësor mbi pretendimet për korrupsion, ku varet fati politik i kryeministrit  Ministe...
Tensioni në Korenë e Veriut: Kina është ‘seriozisht e shqetësuar’ rreth kërcënimit bërthamor
Kina thotë se është “seriozisht e shqetësuar” rreth zhvillimit të ngjarjeve me armë bërthamore në Korenë e Veriut. Zëvendësministri i Koresë së...
Ligjvënësit në Hawaii i kërkojnë shtetit që të përgatitet për sulmin bërthamor nga Koreja e Veriut.
Ligjvënësit në Hawaii i kanë kërkuar zyrtarëve të shtetit që të përtërijnë planet e kontingjenteve të fondeve “extra” për pjesëmarrje në një sulm ...
Koreja e Veriut “do të testojë raketa çdo javë”- thotë zëvendësministri Koreano- Verior.
Koreja e Veriut do të vazhdojë provat bërthamore të raketave- sipas një zyrtari të karrierës që foli për BBC në Pyongyang,- pavarësisht nga ndëshk...
Lufta e Sirisë: Të paktën 68 fëmijë mes 126 personave u vranë në një eksplozion.
Të paktën 68 fëmijë janë mes 126 personave që u vranë të Shtunën në një sulm me bombë në një autobuz që po transportonte civilë të evakouar nga qy...
Erdogan shpall fitoren edhe pse numërimi vazhdon. Plas dyshimi. Zëvendëskryeministri thotë se “Jo” është me e fuqishme.
(FOTO: Mbështetësit e Erdogan kanë nisur festimet jashtë selisë së Partisë AK të Erdogan)/ Kryeministri Turk ka shpallur fitoren në referendumi...
Putin i mbyll derën Rex Tillerson. Dikur e kishte dekoruar me çmimin e Miqësisë.
  (FOTO: Vladimir Putin dhe Rex Tillerson. Foto: Arkiv) Shtetet e Bashkuara dhe Rusia janë duke u gërricur nëpër dhëmbëza që në momenti...
Kina ofron koncesione ndaj Trump për të evituar luftën e tregjeve me Shtetet e Bashkuara.
Raportimet thonë se Kina do të ofrojë dy koncesione ekonomike ndaj administratës së presidentit Donald Trump me shpresë për të mbajtur raporte miq...