Nata e Kadrit: ISIS hedh në erë xhaminë e famshme al-Nuri në Mosul
I ashtuquajturi Shtet Islamik (IS) k hedhur në erë Xhaminë e Madhe të al-Nuri në Mosul, thonë forcat e Irakut. Megjithëse ISIS tha se një avion...
BIN LADEN I DYTË/ Moska beson se ka vrarë Abu Baker al-Baghdat-in
Raporte për vdekjen e Al Bagdadit ka pasur edhe më parë. Vendndodhja e tij është prej kohësh një mister, edhe pse disa thonë se ishte në Mosul të ...
Sulmet e para të IS në Iran. 12 të vdekur pranë Parlamentit dhe te mausoleumi Khomeini.
(FOTO: Ky mesazh, i postuar nga 'Fars News', tregon shpwrthimin jashtë mausoleumit)/ Një sulm i dyfishtë mbi parlamentin Iranian dhe mausoleumi...
Katar: Trump telefonon Mbretin Salman të Arabisë Saudite dhe kërkon unitetin Arab.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump ka kërkuar nga mbreti i Arabisë Saudite që të nxisë unitetin në Golf mes përshkallëzimit të debate...
Bombë pranë selisë së ambasadës Gjermane në Kabul. Mbi 80 të vdekur dhe 350 të plagosur. (UPDATED)
Një bombë e fuqishme e vendosur në një makinë ka goditur zonën diplomatike në kryeqytetin e Afganistanit, Kabul. Nga shpërthimi i bombës u vranë m...
26 kristianë vriten në një autobus në Egjipt. Deri tani- pa autorë.
( FOTO: Kristianët e kooptuar përbëjnë 10% tw Egjyptianëve prj 92 milionë)/ Një person i armatosur ka qëlluar mbi një autobus me Kristianë të k...
CIA ka krijuar një Mision Special për Korenë e Veriut
CIA njoftoi këtë javë se ka krijuar 'Qendrën e Misionit në Kore' me seli në Langley, Virginia. Misioni ka për qëllim që të vëzhgojë mbi rrezikun e...
Koreja e Veriut provokon me një tjetër raketë; një ditë pas zgjedhjes së presidentit të ri në Jug
  Koreja e Veriut ka kryer një test tjetër provë të raketës balistike, vetëm një ditë pasi presidenti i ri u vendos në zyrë në Jugu. Zy...
Erdogan kërcënon edhe Amerikën: ‘Durimi i Turqisë mbaroi’ për mbështetjen ndaj kurdëve
Në një konferencë të mbajtur të Mërkurën, presidenti Turk, Recep Tayyip Erdogan vlerësoi  se ai të paktën personalisht do t’i kërkojë presidentit ...
Erdogan u bën thirrje Myslimanëve që të mbrojnë Jeruzalemin nga ‘Judaizimi’.
Presidenti Turk, Recep Tayyip Erdogan iu bëri thirrje myslimanëve që të vizitojnë Piedestalin e Tempullit dhe të nisin veprimin kundër 'poshtërimi...