Në Shtëpinë e Bardhë, Biden dhe Von Der Leyen diskutojnë për dialogun Kosovë-Serbi
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von Der Leyen të premten është pritur në takim nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe B...
Kosova pa viza, ministrat e BE-së miratojnë vendimin. Rama: ‘Vendim i vonuar! Urime Kosovës por edhe BE-së’
Ministrat e Brendshëm të 27 vendeve të Bashkimit Evropian miratuan sot vendimin për liberalizimin e vizave për Kosovën në takimin e Këshillit të P...
Jens Stoltenberg me Bajram Begajn në Bruksel: ‘Anëtarsimi i Finlandës dhe Suedisë në NATO është detyrim!’
Presidenti Bajram Begaj ka zhvilluar sot në Bruksel një takim  me shefin e NATO-s Jens Stoltenberg. Në bisedën mes tyre janë cekur zhvillimet stra...
Në Norvegji arrestohet arrestohet aktivistja e bujëshme Greta Thunberg
  Policia norvegjeze ka arrestuar sot aktivisten Greta Thunberg gjatë një proteste në Oslo, raporton Reuters. Aktivistët lokalë dhe të tje...
Rama reagon për aksidentin tragjik në Greqi: “Ndjejmë dhimbjen e fqinjëve tanë”
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me aksidentin tragjik të ndodhur në Greqi, ku 36 persona humbën jetën dhe dhjetëra të tjerë u plagosën ...
Greqi: Të mbijetuarit i thyen xhamat e trenit duke i goditur me bagazhe. Numri i të vdekurve shkon në 36.
Përplasja e dy trenave ne Greqi ka shkaktuar nje 'termet' dhimbjeje. Ngjarja ndodhi mbreme afer mesnates. 36 vete u gjeten te vdekur. Shume persona u bllokuan brenda ne vagonat e trenave. Një ...
Komisioni i PE miraton liberalizimin e vizave për Kosovën
Nga: Radio Europa e Lirë Komisioni për Liritë qytetare, Drejtësi dhe Çështje të brendshme (LIBE) i Parlamentit Evropian, më 12 janar miratoi ma...
Barikadat në Veri/ Kishte marrëveshje mes Kurtit dhe Vuçiç: Konfirmon Borrel.
Qeveria e Kosovës asnjëherë nuk ka njoftuar zyrtarisht se po zhvillon negociata për heqjen e barrikadave në Veri dhe madje kryeministri i Kosovës,...
Në Gjermani parandalohet një grusht shteti.
Opinioni gjerman është tronditur orët e fundit nga lajmi i arrestimit i të paktën 25 personave në gjithë Gjermaninë që akuzohen se po organi...
Komisioni i BE-së propozon bllokimin e fondeve për Hungarinë
Dega ekzekutive e Bashkimit Evropian rekomandoi të mërkurën që miliarda euro nga fondet e BE-së t’i mbahen Hungarisë. Kjo, për shkak të dështim...