Kryeministri italian favorizon pauzën në Serinë A pas vdekjes së tifozit. Racizmi!
  Romë (AFP) - Kryeministri italian Giuseppe Conte tha të premten se ishte në favor të një pauze në ndeshjet e Serise A pas vdekjes së një...
“Në Itali, bum i kalendarëve me Duçen “. Dhe Guardian fajëson Salvinin
-Gazeta angleze flet për një fashizëm ne kthim. Faji i Salvinit qe citon Duçen dhe manifestimet e Lega-s- Nga: Sergio Rame/ "Dhurate për miq...
Poroshenko shpall fundin e ligjit ushtarak në Ukrainë
(Foto nga: AFP/File / Genya SAVILOV)/ Presidenti ukrainas Petro Poroshenko njoftoi të mërkurën përfundimin e një ligji ushtarak në rajonet kufi...
Tërmeti 4.8 ballë godet zonën pranë malit Etna të Sicilisë
Rome (AFP) - Një tërmet me magnitudë 4.8 goditi zonën përreth vullkanit më aktiv të Evropës, malit Etna të mërkurën herët, duke plagosur katër vet...
Më mirë të mos thuhet “Gëzuar Krishtlindjet”. Për ministren gjermane kjo fyen Islamin.
-Annette Widmann-Mauz, Ministre për Integrimin dhe Emigrantët në Gjermani,ka dërguar urimin per festat  pa përmendur Krishtlindjet. Arsyeja? Do të...
Mbyllet Versaja para protestës së ‘jelek- verdhëve’; bie numri i protestuesve.
“Jelek verdhët e Francës” janë bërë gati për të Shtunën e gjashtë të demonstratave mbarëkombëtare, por numri i tyre në rrugë po bie me shpejtësi, ...
Pista e aeroportit në Gatwick rihapet pas kaosit të dronëve.
Pista e aeroportit Gatwick në Britani është rihapur pasi aeroporti u mbyll për më shumë se një ditë për shkak të dronëve që fluturonin mbi fushë....
Gazetari gjerman kthen katër çmimet që ka fituar me lajme të rreme.
Sipas Associated Press/ Gazetari gjerman Claas Relotius ktheu katër çmime të gazetarisë, pasi revista gjermane Spiegel zbuloi se ai shpiku fakt...
Dy drone shkaktojnë kaos në aeroportin e Britanisë. Mbyllet aeroporti dhe autostrada. Thërritet ushtria.
Dhjetëra mijëra pasagjerë janë përçarë nga dy drone që po fluturonin mbi fushën e fluturimeve në një aeroportet më të ngarkuar në Mbretërinë e Bas...
Kryeministri belg jep dorëheqjen pasi koalicioni vihet nën presion.
The Associated Press   BRUKSEL (AP) - Kryeministri belg Charles Michel ka dhënë dorëheqjen në mes të presionit ndaj qeverisë së tij pas...