Tension mes Italisë dhe Austrisë mbi dislokimin e trupave kufitare në Brenner
Italia ka thërritur ambasadorin e Austrisë pasi qeveria e Austrisë njoftoi se ishte e gatshme që të dislokonte trupat kufitare që të bllokojë ndon...
Liderë të Botës nderojnë Helmut Kohl në Strasbourg. VIDEO
Liderë të botës kanë marrë pjesë në ceremoninë  Parlamentit Europian në Strasburg, pë të përkujtuar jetën e ish- kancelarit Gjerman Helmut Kohl – ...
BRAKE NEWS/ Kulla ‘Grenfell’, Londër: Pika e zjarrit nisi nga një frigorifer.
Zjarri në Kullën ‘Grenfell’ në Londër nisi me një defekt në një frigorifer, dhe siguria e veshjes së jashtme ra pas kësaj- tha policia. BBC në ...
Princi Philip shtrohet në spitalin e Londrës, por ‘jashtë rrezikut’
Princi Philip, burri i Mbretëreshës Elizabeth II, është shtruar në spital me një infeksion, por 'Buckingham Palace' tha të Mërkurën se ndodhet jas...
Mbretëresha shprehu dyshim. Por Johnson konfirmon: “Trump do të vizitojë Mbretërinë e Bashkuar!”
Në fjalimin e saj, sot Mbretëresha e Mbretërisë së Bashkuar shprehu dyshim mbi realizimine një 'vizite zyrtare' të presidentit Trump në Mbretërinë...
Rumani: Kryeministrin Sorin Grindeanu e rrëzon Partia e tij me mocion mosbesimi në Parlament.
Kryeministri rumun, Sorin Grindeanu është rrëzuar nga pushteti nga vet partia e tij “PSD”, përmes një mocioni mosbesimi në Parlament. Socialdem...
Bruksel: Një burrë me brez eksplozivi qëllohet me armë në stacionin e trenit. VIDEO
Një burrë ka shkaktuar një shpërthim jo të fuqishëm në Staciuonin Qëndror të trenit në Bruksel- sipas zëdhënësit të Policisë Federale- transmeton ...
Zjarri në Portugali: Një avion zjarrfikës kanadez bie teksa po luftonte me flakët. VIDEO
(FOTO: Flakët e zjarrit kanë marrë jetën e 64 personave që të Shtunën)/ Një avion zjarrfikësi mbushur me ujë për shuarjen e flakëve në zjarrin ...
Protestuesit e ‘Grenfell’ në Londër rrahin vullnetarin e strehimit të viktimave, e ngatërrojnë më nëpunësin e Këshillit.
Një burrë që kaloi të paktën një javë duke punuar si vullnetar duke ndihmuar të pastrehët dhe viktimat e Kullës ‘Grenfel’ në Londër, u rrah nga pr...
Prapë në Londër: Një furgon vrasës hyn në turmë, një i vdekur.VIDEO
Një burrë ka vdekur dhe tetë vetë janë plagosur pasi një furgon goditi një turmë këmbësorësh pranë një xhamie në veri të Londrës- raporton BBC. Ng...