Laburisti Jeremy Corbyn dhe aleati i ish kryeministrit Cameron, kërkojnë dorëheqjen e Theresa May mbi sulmin terrorist në Londër.
Steve Hilton, Drejtor i Strategjive për ‘Tory Party’ nën ish- kryeministrin David Cameron, beson se Theresa May “duhet të japë dorëheqjen, jo të k...
Policia zbulon emrat e dy vrarësve në sulmin e Londrës.
(FOTO: Khuram Butt, majtas, ishte i njohur nga Policia. Djathtas: Rachid Redouane)/ Dy nga tre xhihadistët që shkaktuan terrorin në Londër të s...
Terrori në Londër: Pilicia tani “e njeh identitetin e vrasësve”, së shpejti do t’i shpallë.
  Policia, pas investigimeve mbi terrorin e të shtunës mbrëma nga tre xhihadistë në Londër, thotë se tayni e di indentitetin e tre terrori...
Terrori në Londër: Njëri nga xhihadistët- me bluzën e ‘Arsenalit’
Policia e Londrës po punon për identifikimin e tre xhihadistëve, të cilët shkaktuan terror në Londër të shtunën në mbrëmje duke lënë të vdekur sht...
Terrori në Londër: Arrestohen 12 persona në Barking pas sulmit me furgon dhe me thika
Dymbëshejetë persona janë arrestuar pas sulmit terrorist në Londër, i cili la shtatë të vdekur dhe 48 të plagosur. Arrestimi në Barking, leindj...
Liderët botërorë dënojnë aktin terrorist në Londër
Liderët botërorë kanë dënuar aktin terrorist të të shtunës në mbrëmje në Londër, ku mbetën gjashtë të vdekur dhe 48 të plagosur. Presidenti i S...
Terror në Londër. Gjashtë të vrarë dhe 48 të plagosur të sulmuar nga një furgon dhe të rrahur nga kriminelë.
Gjashtë vetë kanë mbetur të vdekur dhe të paktën 48 të plagosur në një incident terrorist në Londër. Tre nga agresorët që shkaktuan tragjedinë jan...
Sulm terrorist në Gjermani? Evakuohen 80 mijë persona.
Autoritetet gjermane janë vënë në alarm, dhe kanë evakuuar 80 mijë spektatorë që ndodheshin në një stadium për ta ndjekur një koncert 'rock’. P...
Leo Varadkar: Kryeministri i parë ‘gay’ i Irlandës
Leo Varadkar është vendosur të jetë kryeministri i ardhshëm i Irlandës pas fitores që arriti partia e tij 'Fine Gael'. 38 vjeçari Varadkar do t...
Kamikazi i sulmit në Manchester nuk ka qenë vetëm
(FOTO: Vazhdojnë homazhet në heshtje në Manchester)/ Njeriu që shpërtheu bombën në Mancheseter Arena të hënën në mbrëmje, ‘duket’ se nuk ka qen...