Beata Szydlo, kryeministre e Polonisë del pa dëmtime të mëdha nga aksidenti automobilistik
(FOTO: Beata Szydlo- kryeministre e Polonisë)/ Kryeministrja polake, Beata Szydlo u shtrua mbrëmë në spital pas një aksidenti në automobilistik...
Agresori i Luvrit mohon lidhjet me shtetin Islamik, donte të shkatërronte ‘simbolin e Francës’
Islamisti i cili sulmoi policët që qëndronin përballë Muzeut të Luvrit në Paris tha se ai ka vepruar i vetëm dhe nuk ka asnjë lloj lidhjeje me Sht...
Shtetet anëtare të BE kërkojnë hapa të shpejtë pë krijimin e Ushtrisë së Unionit.
Anëtarë të Parlamentit Europian iu kanë kërkuar shteteve të BE të nxitohen për krijimin e ushtrisë së Unionit, duke përdorur si faktor nxitës kërc...
Terrori: Në Paris nis ndërtimi i murit antiplumb rrreth Kullës Eiffel.
Bashkia e Parisit ka dhënë lajmërimin ditën e enjte se një mur prej xhami antiplumb rreth dy metër e gjysmë i gjatë do të mbrojë Kullën ikonike të...
Bercow e ka “tepëruar disa herë”, tani përballet me Lëvizjen e tij kundër dekretit të Presidentit Trump
  Deputeti Konservator, James Duddridge ka paraqitur planin e një lëvizjeje ‘mosbesuese’ kundër zyrtarit John Bercow të Dhomës së Përfaqës...
Salvini i Italisë kërkon aleancë me Administratën e Trump
(FOTO: Donald Trump dhe Matteo Salvini)/  Lideri i  “Liga Nord” të Italisë, Matteo Salvini, tha se ai ka ndërmend që t’i mposhtë partitë e tjer...
Kërcënohet Dhoma e Lordëve nëse ajo tenton të bllokojë Brexit-in.
Dhoma e Lordëve u paralajmërua se do të pësonte një shkatërrim nëse do të tentonte të bllokonte Brexit-in këtë muaj, pasi një projektligj u hartua...
16 Shtete Europiane bashkohen për të mbrojtur kufijtë e kontinentit, thonë se BE ka dështuar. Edhe kufijtë e Ballkanit.
  Austria po iu bashkohet 15 shteteve të tjera të Evropës lindore për të frenuar lëvizjet migratore me drejtim verior, pasi ato besojnë se BE ka dë...
Shumica e Europianëve duan që të ndalohet me ligj migrimi Islamik.
Një studim i kohëve të fundit mbi sjelljet e europianëve përkundrejt migrimit Islamik ka zbuluar se 55 përqind e europianëve në dhjetë shtete të n...
Forcat Ajrore Britanike RAF, shoqërojnë një avion Pakistanez për në aeroport.
Avionë luftarak të Royal Air Force eskortuan një avion të një shoqërie ajrore civile nga Pakistani  për në aeroportin Stansted afër Londrës, sot, ...