Danezët nuk duhet të bëhen minoritet në Danimarkë: Parlamenti
  Parlamenti një- dhomash i  Danimarkës “The Folketing” ka kaluar një rezolutë duke ngulur këmbë që danezët nuk duhet të bëhen minoritet n...
Po vjen fundi i pushtetit të zonjës Merkel…
(FOTO: Kancelarja gjermane Merkel)/ Sipas një sondazhi të kryer nga prestigjiozi “ YouGov”, gati 64 për qind e gjermanëve nuk duan që Angela Me...
Gjermania anulon Samitin me Izraelin për shkak të mosmarrëveshjeve për ndërtimet në Bregun Perëndimor.
Sipas zyrtarëve gjerman dhe izraelit, Gjermania ka anuluar një samit të planifikuar mes qeverisë gjermane dhe qeverisë izraelite. Sipas raportimev...
Qeveria gjermane refuzon të nderojë dy policët italian që vranë terroristin e Berlinit. Ja pse…
Qeveria gjermane ka refuzuar dekorimin me medalje ose mirënjohje për dy policët italian që vranë në Milano, Anis Amri, sulmuesin e një merkatë kri...
Qeveria e UK zyrtarisht kundërshton peticionin që bën thirrje për të ndaluar Donald Trump në vizitën e tij zyrtare në Londër.
(FOTO: Theresa May dhe Donald Trump- Arkiv)/ Theresa May, kryeministre e Britanisë, zyrtarisht ka kundërshtuar peticionin që bën thirrje që Pre...
Dhjetëra mijëra protestues rumun kthehen në rrugë.
(FOTO: Protestues në rrugët e qyteteve të Rumanisë)/ Dhjetëra mijëra rumunë po përballojnë të ftohtët dhe u kthyen në rrugë për të protestuar. ...
Katër vetë vdesin nën ortek në zonën e skive në Alpet e Francës.
Të paktën nëntë persona janë mbuluar nën një ortek që ra të hënën, në zonën e skive  të Tignes në Alpet franceze, pranë kufirit me Italinë, sipas ...
Gjermania zgjedh president Frank- Walter Steinmeier.
(FOTO: Frank-Walter Steinmeier,që sot president i Gjermanisë)/ Gjermania zgjodhi  sot si presidnet të Re publikes një përfaqësues të qendrës së...
Orban i Hungarisë, duke sulmuar George Soros, e krahason me “krokodilë që notojnë në ujërat tona”.
(FOTO: Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban)/ Kryeministri populist i Hungarisë, Viktor Orban, ditën e  Premte sulmoi përsëri të Premten mili...
Beata Szydlo, kryeministre e Polonisë del pa dëmtime të mëdha nga aksidenti automobilistik
(FOTO: Beata Szydlo- kryeministre e Polonisë)/ Kryeministrja polake, Beata Szydlo u shtrua mbrëmë në spital pas një aksidenti në automobilistik...