Atentati Berlinit: I dyshuari, një islamist i njohur, asnjëherè i arrestuar
( Foto: Montazh i portreteve të të dyshuarit për atentatin  e Berlinit, tuniziani Anis Amri, e shpërndarë më 21 dgjetor 2016 nga policia federale gj...
Gjermani: Vetëm 3 për qind e emigrantëve të sapo ardhur, kanë gjetur punë.
Më pak se 3 për qind e 1.2 milionë emigrantëve që kanë mbërritur këto dy vjet, kanë mundur të gjejnë punë- sipas shifrave më të fundit të publikua...
Policia gjermane në kërkim të emigrantit tunizian pas sulmit në Berlin.
  Një kamion ka sulmuar turmat në një treg Krishtlindjesh në Berlin, duke vrarë 12 vetë dhe plagosur më shumë se 50. Një 23 vjeçar që u ar...
Zvicër: Një burrë qëllon me armë në një qendër islamike, tre të plagosur
Një burrë ka qëlluar, sot,  të hënën mbi besimtarë mysliman të mbledhur në një sallë lutjesh të një qendre islamike në Zyrih, duke shkaktuar tre të ...
Atentat në Berlin, 9 të vdekur në tregun e Krishtlindjeve (VIDEO)
  Mediat, sapo morën vesh për atentatin e përgjakshëm, e krahasuan menjëherë me atentatin në Nicë gjatë kësaj vere. Por në fakt nuk kanë t...
Christine Lagarde, shefe e FMN, shpallet fajtore nga gjykata, por nuk dënohet.
(FOTO: Christine Lagarde, para se gjykata të niste hetimet ndaj saj dhe familjes)/   Një gjykatë në Francë e ka shpallur fajtore shefen...
Vazhdim i lajmit: “Dy të vrarë me armë zjarri në një ambulancë në Gjermani”
  Lajmi se dy persona kanë mbetur të vrarë në një qendër shërbimi shndetsor në Marburg të Gjermanisë, fatkeqësisht rezultoi i vërtetë. Por u h...
URGJENT/ Dy të vrarë me armë zjarri në një ambulancë në Gjermani
(FOTO: Pamje nga vendi i ngjajres para 12 minutasve)/ Dy persona janë vrarë nga të shtënat në një klinikë mjekësore në afërsi të stacionit heku...
Paolo Gentiloni emërohet kryeministër i Italisë
(FOTO: Paolo Gentiloni- i emëruar për formimin e qeverisë në Itali) Presidenti i Republikës i ka kërkuar ministrit të jashtëm të Italisë, Paolo...
Një avion pasagjerësh bie mbi Bazel- thonë dëshmitarë; një viktimë
(FOTO: Pamje nga aeroporti i Bazelit, Zvicër)   Sipas dëshmitarëve që telefonuan në agjencinë “Presheva Jonë”, një avion pasagjerësh u ...