Terroristë Islamik dhe kartele të drogës në Meksikë planifikojnë sulme rreth Inaugurimit të Trump
Terroristë Islamik dhe anëtarë të karteleve të drogës në Meksikë po planifikojnë sulme kundër Shteteve të Bashkuara në kufij me Meksikën këto ditë...
Erdhëm në finish:Trump president! Për ata që marrin pjesë në Inaugurim ka një Guide: Kujdes!
Më në fund ja ku është finishi: Donald Trump do të bëhet president i 45 i Shteteve të Bashkuara  ditën e Premte, 20 Janar. Ja ku janë disa deta...
Donald Trump bën të qartë : Inaugurimi është i Amerikanëve, nga Amerikanët, për Amerikanët.
  (FOTO: Donald Trump në ditët para Inaugurimit)/ Publiku mund të marrë pjesë në dy ngjarje të Ënjtën, në nder të Presidentit të zgjedh...
Donald Trump bën deklaratën madhore mbi Inaugurimin. Ja agjenda:
  Pasditen ne 20 Janarit, Donald Trump do të betohet si President i 45 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Kjo vjen pas shumë ditësh të m...
Trump në konferencë me Inteligjence: Sulmi kibernetik, “absolutisht asnjë efekt” në rezultatin e zgjedhjeve!
(FOTO: Donald Trump në një briefing dje me Inteligjencën e SHBA)/ Presidenti i zgjedhur Donald Trump vlerësoi se sulmi kibernetik “nuk ka absol...
Pas Fordit dhe General Motors, Toyota në shënjestër të Donald Trumpit
  -Presidenti i zgjedhur është marrë sërish publikisht me një gjigand industrial duke kërcënuar se do të hakmarret nëse nuk prodhojnë në S...
Ambasadori Lu- në shtëpi. Trump: Të gjithë ambasadorët e Obamës të kthehen pas datës 20 Janar.
  (FOTO: Trump: "Fëmijët" e Obamës përjashta nga banjat, mbyllni dhomat!"/ Stafi i tranzicionit i Presidentit të zgjedhur Donald J. Tru...
Trump: Një himn antiracist në inaugurimin e tij? VIDEO
(FOTO: Rebecca Ferguson)/   E kontaktuar për ceremoninë, këngëtarja britanike Rebecca Ferguson ka bërë të ditur kushtin e saj: Do të in...
Gjashtë liderë fetarë do të flasin në ceremoninë e Inaugurimit të Donal Trump.
(FOTO: Donald Trump në një ceremoni mes liderve fetarë)/  Sapo Donald Trum ka njoftuar se Franklin Graham dhe 6 figura të tjera fetare do të fl...