BREITBART, 9 Dhjetor 20190

9 dhjetor (UPI) – Michael Douglas dhe Catherine Zeta-Jones po festojnë ditëlindjen e 103-të të Kirk Douglasit.

Aktori 75-vjeçar dhe aktorja 50-vjeçare i dërguan dashuri Kirk Douglasit, babait të Michael Douglas, në ditëlindjen e aktorit të hënën.

Michael Douglas shperndau një fotografi të tij në Instagram duke i dhene Kirk Douglasit një puthje në kokë. Ai e quajti babanë e tij, një aktor i njohur për “The Bad and the Beautiful”, “Lust for Life” dhe “Spartacus”, një “legjendë e gjallë” në diçiturën qe shqeroi postimin.

“Gezuar Ditelindjen baba! Ju jeni një legjendë e gjallë dhe e gjithë familja ju dërgon gjithë dashurinë qe ka në zemrat e saj! #KirkDouglas # 103, ”shkroi Michael Douglas.

Zeta-Jones postoi një fotografi në faqen e saj me Kirk Douglas ulur ne preherin e saj.

“Ky djalë në preherin tim, është 103 !!!!! Gëzuar ditëlindjen Pappy !!! Unë të dua me gjithë zemër, ”pershkroi ajo postimin.

Michael Douglas tha në Jimmy Kimmel Live! në nëntor që familja e tij do të kishte një festë ditëlindjeje të vogël për Kirk Douglas pas tre vjetësh të festave të mëdha.

“Ok, pra ai ishte 100. Ditëlindje e madhe, ditëlindje e madhe. Problemi është, kur je 100 vjeç, nuk dëshiron vërtet një ditëlindje të madhe, “tha Michael Douglas për babanë e tij. “Kam bere një festë të madhe për të, ishte e shkëlqyeshme.”

“101. E dini, “Ok, le të kemi një festë të këndshme.” … 102 … “shtoi aktori. “Kështu që ai po më lutet, është duke derdhur lot nga sytë e tij. ‘Le të bëjmë vetem nje darkë, familja së bashku. Sillni fëmijët. “”

Në tetor, Michael Douglas ndau në The Tonight Show me Jimmy Fallon sesi Kirk Douglas gëzon thirrjet në FaceTime me familjen e tij.

“Ai është i jashtëzakonshëm. Nuk leviz shume, por mendja e tij është e gjitha aty, kështu që unë i mora një iPad dhe e mora atë me FaceTime, ”tha Michael Douglas. “E dashuron atë. Eshtë fantastike ”

Michael Douglas ka dy fëmijë me Zeta-Jones, Dylan dhe Carys, dhe është gjithashtu baba i Cameron Douglas. Cameron Douglas pati një vajzë, Lua, në vitin 2017, duke e bërë Kirk Douglas stërgjysh.

VERITAS.COM.AL/

Kirk Douglas: America is a 'Cowboy Country with too Many Guns'