Komisioni Europian nuk ka pranuar kërkesën për dorëheqje të presidentit Jean-Claude Juncker, në javët që vijnë përderisa raportimet kërkojnë që të përparohet në integrimin evropian.

Gazeta italiane La Repubblica citon disa burime italiane evropiane të hënën, që kërkojnë nga zoti Juncker i cili ndodhet në udhëkryq, duhet të vendosën se do të japë dorëheqjen. Kjo kërkohet brenda katër javësh.

Duke folur për RAI, zëdhënësja e KiE, Margaritis Schinas mohoi lajmet dhe tha s e”Zoti  Juncker “nuk do të japë dorëheqjen”.

/Veritas.com.al/