Kim Jong-Un i Koresë së Veriut shpërthen në lot: ‘Më vjen shumë keq, dështuam’. VIDEO
Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, shpërtheu në lot teksa kërkoi ndjesë si rrallë herë për dështimin e tij për të drejtuar vendin nëpër koh...
Ambasadori në detyrë i Koresë së Veriut në Itali kërkon azil.
Diplomati kryesor i Koresë së Veriut në Itali ka kërkuar azil dhe është fshehur, tha një ligjvënës i Seulit për reporterët pas një takimi me dyer ...
Koreja e Veriut po punon për raketën e re bërthamore, njoftojnë zyrtarë amerikan.
Koreja e Veriut duket se po ndërton raketa të reja balistike pavarësisht nga lidhjet e ngrohta me administratën e Trump dhe angazhimin për çarmati...
Koreja e Veriut me sy nga “marrëdhëniet e reja“ me Shtetet e Bashkuara.
Media shtetërore e Koresë së Veriut ka ngritur idenë e një mundësie që vendi i izoluar do të “ndërtojë një marrëdhënie të re”me Shtetet e Bashkuar...
Giuliani: Kim Jong-un ‘është pajisur me begjën’ për pjesëmarrjen në samit.
Avokati i Donald Trump,  Rudy Giuliani ka thënë se lidei i Koresë së Veriut "është pajisur me begjën"  e pjesëmarrjes në samitin me Trump që u ven...
Koreja e Veriut shkund majat e Ushtrisë në prag të samitit me Trump.
Koreja e Veriut ka larguar nga posti tre zyrtarët më të lartë të Ushtrisë, sipas një zyrtari të Shteteve të Bashkuara, një lëvizje që sipas analis...
Trump thotë se samiti me Kim do të mbahet në ditën dhe vendin e planifikuar: Singapor, 12 qershor.
Donald Trump ka njoftuar se samiti i 12 qershorit me Kim Jong-un do të mbahet siç ishte planifikuar, në Singapor. Ai tha se duke shënuar procesin ...
Trump: Ekipi i Shteteve të Bashkuara- në Korenë e Veriut “për përgatitjen” e Samitit.
Zyrtarët e Shteteve të Bashkuara kanë arritur në Korenë e Veriut për të vazhduar planin për samitin e mundshëm të 12 qershorit në Singapor, tha pr...
Kim shpreh “vullnetin e palëkundur” për takimin në 12 qershor me presidentin Trump.
(Reuters) - Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un shprehu " vullnetin e tij të palëkundur" për datën 12 qershor, në samitin me presidentin e Shte...
Liderët e dy Koreve në një takim surprizë sot në ora 06 të mëngjesit, në zonën e demilitarizuar.
Liderët e Veriut dhe Jugut të Koresë janë takuar në mënyrë të papritur në kufirin e çarmatosur  mes dy shteteve. Takimi është i dyti mes dy lid...