Trump: Nëse gjykata vendos kundër ligjit të ndalimit të emigrimit, shteti ynë nuk do të jetë kurrë i sigurt.
  Nga LOUIS NELSON/ Presidenti Donald Trump tha ditën e mërkurë se nëse gjykata federale do të marrë një vendim kundër urdhrit të tij e...
Donald Lu bën përshesh diplomatik në Tiranë: “Huffington Post”:
Nga:Luke Coffey/ -Luke Coffey, këshilltar politik amerikan dhe veteran i Ushtrisë Amerikane. Coffey ka punuar si Këshilltar Special për Liam Fo...
Prokurori “gradon” Balilin, nga Escobar i Ballkanit, në Escobar i Europës.
(FOTO: Prokurori Lllalla dhe prokurori belg, Frederic Van Leewual)/ Nga informacionet e fundit që ka lëshuar zyra e Prokurorit të Përgjithshëm ...
Rumani: Qeveria Përballet me Votë Mosbesimi.
Qeveria e majtë e moderuar e Rumanisë po përballet me votat e mosbesimit si rrjedhojë e masave të marra nga shteti për të dekriminalizuar dhe pakë...
Ka spekulime mbi takimin mes Donald Trump dhe Papa Francis në Maj.
Lajmet në media po gumëzhijnë mbi një takim të mundshëm mes Donald Trump dhe Papa Francis kur presidenti i Shteteve të Bashkuara të vizitojë Itali...
Çudia që ndodhi sot mes BE dhe prokurorit Llalla.
(FOTO: Giovanni Keseler nuk ka foto me Llallën. Ka një fytyrë të çuditshme në krah)/ Nga: Laert Skiro/ Prokurori i Përgjithshëm i Shqipërisë...
Burri i ambasadores Romana Vlahutin- Sorosian; del hapur kundër Presidentit Trump
(FOTO: Vlado Azinovic dhe Romana Vlahutin)/ Ndërsa në Tiranë mediat vlojnë mbi shpenzimet e dyshimta të blerjes së vilës nga Delegacioni i BE-s...
Rritet shumica e Britanikëve që mbështesin Brexit-in: Pollet.
(FOTO: Theresa MAy, kryeministre e Britanisë)/ Shumica e Britanikëve miratojnë qëndrimin  e qeverisë për largimin nga Bashkimi Evropian- rezult...
Shpërthim në një palestër në Tiranë. Qetësinë që nuk e siguroi policia, tentuan ta sigurojnë me tritol.
Një shpërthim i fuqishëm me tritol ka ndodhur sot në mëngjes mes orës 5 dhe 6, në të zbardhur pranë kompleksit sportiv Dinamo dhe kopështit botani...
Merkel kërkon terren të përbashkët me Trump “kudo që të jetë e mundur”.
(FOTO: Kancelarja Merkel në Munih)/ Gjermania do të kërkojë terren të përbashkët “kudo që të jetë e mundur” me administratën e Presidentit të S...
Faqja 615 prej 655« E para...102030...613614615616617...620630640...E fundit »