Vizita e Zelenskyt/ Tirana vihet në masa sigurie. Policia e Shtetit: ‘Ja rrugët që do të bllokohen!’
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky do të vizitojë Shqipërinë për herë të parë, në datat 28-29 shkurt, kur edhe do të mbahet samiti për Ukra...
Droni rus mbi autokolonën e Analena Berbock, ministrja gjermane shpëton mrekullisht në Ukrainë
Një dron rus që po gjurmonte autokolonën e saj për ta sulmuar, ka bërë që vizita e ministres së Jashtme gjermane Analena Berbock në qytetin jugor ...
Ligji për zonat e mbrojtura, Rama: 100 % në një mendje me Delegacionin e BE për ‘Shqipërinë 2030”
  Kryeministri Edi Rama, në një reagim në platormën X, ka shpërndarë reagimin e delegacioni për miratimin e ligjit për zonat e mbrojtura. Në k...
Miratimin e ligjit për Zonat e Mbrojtura/ Delegacioni i BE: Rruga e Shqipërisë drejt unionit është e qartë
  Delegacioni i BE-së në Shqipëri ka reaguar për miratimin e ligjit për Zonat e Mbrojtura. Me një reagim në Facebook, delegacioni thotë...
Marrëveshja me Italinë votohet me 77 vota pro, PDIU bashkon votat me PS: ‘Bëhet fjalë për një vend mik, jo për Belerin!’
Miratohet me 77 vota pro marrëveshja Shqipëri-Itali për të emigrantët. Marrëveshja e cila parashikon ngritjen e kampit të emigrantëve mori dhe 3 v...
Nis seanca në Kuvend/ Foltorja vijon me skenarin e kaosit dhe bilbilave
Ka nisur seanca e radhës plenare në Kuvend. Deputetët e Foltores kanë vijuar të pengojnë sërish punën në Kuvend, me të njëjtin skenar atë të zhurm...
FOTOLAJM/ Nga takimi me Erdogan dhe nënshkrimi i marrëveshjeve mes dy vendeve, Rama ndan pamjet nga vizita e djeshme në Turqi
Kryeministri Edi Rama ka ndarë sot me ndjekësit në rrjetet sociale pamje nga vizita e djeshme në Ankara, ku u prit nga Presidenti Turk Rexhep Tayi...
Rama mbërrin në Ankara, Vizitë pune në Turqi/ Agjenda e takimeve.
ANKARA- Kryeministri Edi Rama ka mbërritur të martën në një vizitë pune në Ankara, Turqi. Shefi i qeverisë do të mikpritet nga Presidenti i Republ...
Kryeministri Rama vizitë pune në Turqi/ Zbardhet agjenda.
ANKARA- Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë të martën një vizitë pune në Ankara, Turqi, ku do të mikpritet nga Presidenti i Republikës së Turqis...
Blinken shkruan për vizitën në Shqipëri: ‘Një aleat i vjetër i SHBA, kanë mbështetjen tonë në luftën kundër korrupsionit!’
Në një postim të fundit në Instagram, Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka shkruar për vizitën e tij në Shqipëri. Blinken e ka cilës...