Edi Rama publikon shifrat ku del se ka shpenzuar dy herë më pak se Berisha për udhëtime
Sali Berisha, kur ka qenë kryeministër i vendit ka shpenzuar dy herë më shumë se Edi Rama në vit, ndërkohë që ka pasur më pak se gjysmën e intensi...
Për shkak të aleancës me Berishën, amerikanët ndërpresin komunikimin me Ilir Metajn
Sali Berisha dhe Ilir Metaj kanë firmosur dje marrëveshjen elektorale për zgjedhjet vendore të 14 Majit. Por kjo marrëveshje nuk është pritur a...
Kriza energjetike: Hyn Në 1 nëntor hyn në fuqi fasha me çmimin për harxhimet mbi 800 kWh!
Duke filluar nga data 1 nëntor çdo familje e cila konsumon më shumë se 800 kWH energji elektrike në muaj do ta paguajë pjesën e harxhuar mbi këtë ...
Presidentja e KE për investimet në Shqipëri: Jemi në rrugën e duhur, 6 dhjetori takim shumë i rëndësishëm në Tiranë.
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen, ka deklaruar se BE do t’i dhurojë Shqipërisë 80 mln euro si mbështetje për krizën energje...
Von der Leyen për krizën në Europë: ‘Kemi siguri se do t’ja dalim gjatë këtij dimri!’
Presidentja e Komisonit të Europës Ursula Von Der Leyen, gjatë fjalës së saj në Tiranë nënvizoi se lufta në Ukrainë ka ndikuar në rritjen e inflac...
KE, 80 mln euro për energjinë, Rama: Nëse vijohet kështu s’do të ketë nevojë për fashën mbi 800 kWh
Kryeministri Edi Rama është shprehur se ndihma prej 80 mln euro nga KE për energjinë elektrike, mbulon  1/6 e nevojave që ka vendi ynë. “80 mln...
Von der Leyen në Tiranë: BE ka 80 mln euro grande për Shqipërinë, mbështetje për energjinë elektrike.
Presidentja e KE Ursula von der Leyen ka deklaruar se do të japin 80 mln euro grante mbështetje Shqipërisë për energjinë elektrike, nisur nga kriz...
Rama në konferencë me Von der Leyen: Falë jush kemi një mbështetje më të madhe nga KE! Në 2024 gati hekurudha Tiranë- Rinas-Durrës
Kryeministri Edi Rama, në deklaratën e përbashkët me Presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen e vlerësoi atë për ndihmën e dhënë ku...
Dialogu Strategjik SHBA-Shqipëri, Blinken: Diskutuam për mbrojtjen kibernetike, do qëndrojmë krah jush
Mbrojtja ndaj sulmeve kibernetike, ndryshimet klimatike dhe tregtia ishin ndër prioritetet që u diskutuan në takimin e sekretarit të Shtetit, Anto...
Ursula von der Leyen, sot vizitë zyrtare në Tiranë, dy delegacionet në bisedime në selinë e qeverisë.
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, pas Shkupit, ditën e sotme pritet të zhvillojë një vizitë zyrtare në Tiranë. Von der L...