Kuvend/ Komisioni Hetimor për inceratorët çmontoi mashtrimin, si ‘hynë në ujë’ 430 mln euro virtuale!
Nga foltorja e Kuvendit, Ballluku tha se Opozita i damkosi inceneratorët për t'i kthyer në kalë beteje, teksa shtoi se ato nuk janë '430 mln euros...
Shqipëria mbështet pa kushte Ukrainën
“Kjo nuk është një çështje e shqetësimeve të Rusisë. Është çështje e urisë së saj”. Shqipëria e mbështet pa asnjë kusht Ukrainën, pas agresioni...
Rusia nis loftën kundër Ukrainës, reagojnë liderët botërorë
• Putin autorizon operacionin ushtarak në lindje • Shpërthime të dëgjuara në Kiev dhe në të gjithë Ukrainën • Kievi shpall gjendjen e jashtëzako...
Inceneratorët/ Rama dëshmon në Komision: Makineria shtetërore ka bërë perfekt punën në vendimmarrje! Jam krenar për të 3 projektet
Kryeministri Edi Rama po dëshmon në Komisionin Hetimor për Inceneratorët, ku po u përgjigjet pyetjeve të anëtarëve të opozitës dhe mazhorancës. Që...
Rama- Tabakut: 100 milionë euro për inceneratorët, fantazi e juaja
“Nga buxheti i shtetit janë paguar 30.6 milionë euro për inceneratorin e Elbasanit dhe 24.7 milionë euro për atë të Fierit”. Ka q...
Kriza në Ukrainë: Rusia urdhëron trupat në rajonet e kontrolluara nga rebelët
Presidenti rus Vladimir Putin ka urdhëruar trupat në dy rajone të kontrolluara nga rebelët në Ukrainën lindore, pasi i ka njohur ato si shtete të ...
Putin shkëput provincat ukrainase, Biden firmos urdhrin ekzekutiv: Nis ofensivën!
Presidenti amerikan Joe Biden reagoi me shpejtësi pas vendimit të homologut rus, Vladimir Putin për të njohur mëvetësinë e dy rajoneve separat...
Skandal në Komisionin Parlamentar/ Tabaku merr pyetjet dhe udhëzimet nga ‘gazetarët e pavarur’ Desada Metaj, Bushati dhe Telaj.
Një debat i ashpër eshte zhvilluar sot gjatë punimeve të Komisionit Hetimor për çeshtjen e inceneratorëve. Mediat kanë arritur të fotografojnë një...
Erion Veliaj në Komisionin Hetimor Parlamentar: ‘Po, i njoh Zoton, Mërtrin e Gugalljan, i kam parë në foto me zyrtarë të PD deri në Zimbabve!’.
Ka nisur me akuza të forta Komisioni Hetimor për Inceneratorët mëngjesin e 22 shkurtit, ku për të dhënë dëshminë është paraqitur kry...
Në prag të nisjes së luftës: Kjo është fuqia ushtarake e Ukrainës dhe e Rusisë
Vendimi i presidentit rus Vladimir Putin që të njohë pavarësinë e dy rajoneve separatiste në Ukrainën lindore ka nxitur dënime në raport me shteti...
Faqja 30 prej 655« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »