“Prodhim i përbashkët i armëve Shqipëri-Ukrainë”, Zelensky zbardh bisedën me Ramën
Prodhim i përbashkët i armëve mes Shqipërisë dhe Ukrainës është diskutuar gjatë takimit të kryeministrit Edi Rama me presidentin ukrainas Volodomi...
Zelensky mbërrin në Samitin për Ukrainën në Tiranë, bashkë me Ramën pret delegacionet pjesëmarrëse
Mbahet këtë të mërkurë në Tiranë samiti për Ukrainën. I pranishëm do të jetë edhe presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, i cili mbërriti në krye...
Zelensky mbërrin në Samitin për Ukrainën në Tiranë, bashkë me Ramën pret delegacionet pjesëmarrëse
Mbahet këtë të mërkurë në Tiranë samiti për Ukrainën. I pranishëm do të jetë edhe presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, i cili mbërriti në krye...
Samiti për Ukrainën në Tiranë/ Zelensky në Tiranë i akordon Ramës dekoratën e lartë.
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky i ka dhënë një dekoratë kryeministrit Edi Rama, gjatë vizitës së tij në Tiranë. Zelensky i dorëzoi Ra...
Samiti për Ukrainën, Rama pret Zelenskyn në Kryeministri
Kreu i qeverisë, Edi Rama ka pritur në këta minuta te kesaj të hëne, presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky në Kryeministri. Të dy liderët ...
Samiti për Ukrainën, reagon Rama: Takim solidariteti për angazhimin e mëtejshëm kundër agresionit rus
Presidenti ukrainas, Volodimir Zelenski (Volodymyr Zelensky) mbërriti në Shqipëri mbrëmjen e së martës, në vizitën e tij të parë në vendin tonë, t...
Zelensky reagon sapo mbërrin në Tiranë: Rama, mik i palëkundur i Ukrainës!
Pak minuta para takimit me Edi Ramën, presidenti i Ukrainës ka reaguar në Twitter. Ai ka zbardhur axhendën e vizitës në Tiranë teksa thekson se...
Presidenti Zelensky mbërrin në Rinas, pritet nga ministri Hasani dhe ambasadori ukrainas
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka zbarkuar në aeroportin Nënë Tereza rreth orës 23:00 të mbrëmjes së sotme. Zelensky u prit nga mini...
Rama për Samitin e Londrës: Shqipëria ka ndryshuar shumë, ejani dhe investoni.
Kryeministri Edi Rama tha se Shqipëria ka përparuar shumë, gjatë samitit të investimeve në Ballkanin Perëndimor që po mbahet në Londër. Duke iu...
Vizita e Zelenskyt/ Tirana vihet në masa sigurie. Policia e Shtetit: ‘Ja rrugët që do të bllokohen!’
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky do të vizitojë Shqipërinë për herë të parë, në datat 28-29 shkurt, kur edhe do të mbahet samiti për Ukra...